Neprobojna petrovačka tvrđava
Fudbaleri Sloge (PM) su odigrali nerešeno 0:0 u Užicu protiv ekipe Slobode (U). Lepo vreme, ali veoma težak teren za igru nije dopustio da igrači jednog i drugog tima tima prikažu bolju partiju, na stadionu "24.septembar" u Užicu. Gledali smo veoma zanimljivu utakmicu 16. kola Srpske lige Zapad, u kojoj je domaćin bio svo vreme nadmoćniji, dok su se gosti uglavnom opredili za odbranu i povremeno vrlo opasnim kontranapadima pretili golmanu Sokiću. Gosti su već u 16.minutu ostali sa deset igrača, jer je mladi Marjanović nesmotrenim startovima zaradio u roku od 4 minuta dva žuta kartona, a time i automatsko isključenje.Domaćin je pojačao pritisak, ali je golman gostiju Dragan Stanojević-Mali čudesno branio i kada svi videli loptu u mreži, ona je završavala u njegovim rukama.Uostalom to više nije tajna, ekipa Sloge (PM) važi za ekipu koja je vrlo nezgodan gost, jer je odbrana u sastavu Stanojević-Stević-Stojanović M.-Stojanović G.-Maričić-Radojković, samo 9 puta kapitulirala, a već od 10. kola ekipa nije primila pogodak, punih 542. minuta.U svakom slučaju rezultat za respekt, koji je direktno uticao na visok plasman "Petrovačke tvrđave" kako su je njeni navijači iz milošte prozvali.Videćemo uostalom kako će ekipa Sloge(PM) igrati u sredu u Kraljevu protiv Metalca. Užice 24.11.2007. stadion "24.septembar" gledalaca 350 Sudija: Stošić Branimir (Šabac) pom.sudije:Nikolić Vladimir (Valjevo), Tomić Vladimir (Šabac) delegat: Maksimović Milorad (Ub) žuti kartoni:Ostojić (Sloboda) Đurđević, Zdravković (Sloga PM) crveni karton:Marjanović (Sloga PM)
Sloboda (U) : Sokić, Vasić, Rosić, Ćitić, Ostojić (kap), Milutinović, Mijatović (Andrić), Petrović, Milovanović (Božović) Savić, Arsić (Đuričić)
Sloga (PM): Stanojević, Stević, Stojanović M. (Jevremović), Radojković (kap), Maričić, Marjanović, Zdravković, Tupajić, Lomić (Lukić) Čolić, Đurđević.
Igrač utakmice: Dragan Stanojević-Mali (Sloga PM)

Mačva 1 : 1 Železničar
Morava (VP) 2 : 1 Sloga (BB)
Sloboda (Č) 3 : 1 Sloga (K)
Sloboda (U) 0 : 0 Sloga (PM)
Metalac (K) 2 : 0 Jedinstvo