25.11.2007 B. Otašević

Metalac pobedio, Vukojčić blistao
Metalac Kraljevo-Jedinstvo Ub 2:0 (1:0). Na terenu, koji je na sve ličio, samo ne na fudbalski, za šta je krivo loše vreme proteklih dana, ekipa Metalca je zasluženo pobedila tim sa Uba i osvojila sva tri boda.
Već u drugom minutu, Kraljevčani su mogli da dođu do vođstva. Sam po levoj strani je prošao fenomenalni napadač Nebojša Vukojčić, oštro šutirao sa osam metara, međutim, golman Vojisavljević je bio na pravom mestu i odbio loptu u polje.

Da ima svoj dan, Vukojčić je pokazao u devetom minutu. Primio je loptu po desnoj strani, paralelno sa gol linijom je ušao u šesnaesterac gostiju, pre toga majstorski predriblao dva igrača Jedinstva i penal za Metalac! Siguran sa bele tačke je bio Radoslav Vlašić – 1:0 za kraljevački tim.
Posle pet minuta, domaći igrači su imali još jednu priliku za pogodak. Slobodan udarac sa 25 metara, lopta ulazi u peterac, pored nekoliko igrača Metalca, koji nisu uspešno reagovali i skrenuli loptu u protivničku mrežu.
U prvom poluvremenu je Metalac imao još jednu šansu za gol. Barjaktarević je odlično šutirao, ali je golman Jedinstva još jednom odlično reagovao. Malopre toga, Zoran Jolačić, igrač Jedinstva je dobio, zbog prekršaja, svoj drugi žuti, odnosno crveni karton. Isti igrač je bio glavni krivac i za skrivljen penal za Metalac.
U drugom poluvremenu, prvu priliku za gol, opet stvara tim iz Kraljeva. Brzonogi Jovanović se našao sam pred golmanom gostiju, oštro šutirao, a Vojisavljević po ko zna koji put, zaustavlja loptu.
I onda šoutajm Nebojše Vukojčića. Prvo u 73. minutu, posle nekoliko odličnih driblinga, šutira u golmana, a minut posle identična slika u napadu. Opet Vukojčić pravi reprizu prethodne solo akcije, još jednom je napravio pravi dar-mar u šesnaestercu gostiju, izašao sam pred golmanom i ovog puta poslao loptu u mrežu za 2:0.
Metalac ovom pobedom je sačuvao sigurno mesto u sredini tabele, a sledeću utakmicu igra takođe na domaćem terenu, protiv Sloge (PM).
Metalac: Milenković, Ivanović, Vlašić V., Anđelković, Vlašić R., Janićijević (Belopavlović), Marković, Sazdov, Vukojčić (Simeunović), Jovanović (Kundović), Barjaktarević.
Jedinstvo: Vojisavljević, Leontijević, Milisavljević (Škorić), Stanković (Abanda), Blagojević, Jolačić, Cvetković, Ristić, Ljubičić, Rakonjac, Ilić (Branković).
Igrač utakmice: Nebojša Vukojčić.

Mačva 1 : 1 Železničar
Morava (VP) 2 : 1 Sloga (BB)
Sloboda (Č) 3 : 1 Sloga (K)
Sloboda (U) 0 : 0 Sloga (PM)
Metalac (K) 2 : 0 Jedinstvo