Tešnjar bolji u gradskom derbiju

U derbiju 20. kola Prve lige Valjeva na "River sajdu" Tešnjar je nadigrao goste iz Novog naselja, pobedio 2: 0 i sa prve pozicije i dva boda više čeka utakmicu sezone u Popučkama protiv ekipe Poleta. Kako stvari stoje to je utakmica koja će odlučiti ovogodišnjeg prvaka Prve lige Valjeva i novog člana Okružne lige. A današnji derbi bio je to u pravom smislu te reči. Sve je bilo na strani dobrog fudbala. I idealno vreme za igru, i sjajno pripremljen teren i veliki broj gledalaca i dva izuzetno motivisana rivala. Prvo poluvreme proteklo je u obostrano čvrstoj igri. Tešnjar je imao inicijativu, a tri velike prilike propustili su Stašević, Vasiljević i Tadić. Treba spomenuti još i odličan udarac Popadića koji je golman Juniora krajnjim naporima uspeo da ukroti. Na poluvreme se otišlo bez golova. U nastavku Tešnjar kreće jos silovitije svestan značaja pobede, ali i gosti prete iz kontri. Tešnjar dolazi do još nekoliko šansi od kojih najveću ne realizuje Vujić. Ipak, golovi padaju u finišu susreta. u 75 minutu idealan centaršut na drugu stativu upućuje Popadić, loptu tamo čeka Vučićević i glavom je šalje u mrežu, 1: 0 za veliko slavljeTešnjaraca. Nakon primljenog gola ekipa iz Novog Naselja se otvara i pokušava da izjednači što otvara prostor za kontre Tešnjara. U jednoj od tih kontri Vučićević idealno upošljava Staševića, ovaj je sam oči u oči sa golmanom gostiju, sledi rutinska realizacija i Tešnjar vodi 2: 0. U finišu Tešnjar je mogao i do trećeg gola da je Nebojša Milosavljević bio malo prisebniji i loptu umesto preko gola poslao u prazan gol. Sve u svemu, lepa fudbalska predstava na "River sajdu" danas, gde je u sudaru dva gradska rivala pobedu odneo onaj iz starog dela grada. Bila je to dobra uvertira za utakmicu sezone sledeće nedelje u Popučkama.

Tešnjar: Radojević, Pavlović, Popadić, Jokić, Kremić, Janjić, Tadić (Milosavljević Neb), Vasiljević, Stašević, Vučićević, Vujić.

Tešnjar 3 : 0 Gradac
Junior Novo Naselje 6 : 3 Mladost Dračić
Zadrugar 4 : 0 OFK Povlen
Pričević 5 : 9 Mladost Kamenica
Lukavac 2 : 1 Kotešica
Iskra 5 : 3 Polet