31.05.2012 Vinko Janković

PFL Sombor: Bukovčanima komšijski derbi

Odloženi prvenstveni susret XXVI kola Lige Područja između Omladinca sa Bukovca i Pika Prigrevice odigran je u sredu i sasvim zasluženo je pripao domaćoj ekipi koja je pobedila rezultatom 3:1 (2:0). Utakmica je odigrana po sunčanom vremenu i vlažnom terenu a samo sat vremena pre početka susreta pravi letnji pljusak zahvatio ovo salaško naselje Somborske opštine i dobro natopio travnati teren Omladinca na kojem su se igrači i jednog i drugog tima dobro snalazili. Sam susret komšija počeo je minutom ćutanja i odavanjem pošte prerano preminulom igraču Pika Prigrevice, Vladimiru Baćanovu, čiji se život ugasio prošlog petka na igralištu u Apatinu za vreme treninga pionira

Mladosti. , čiju je selekciju vodio ovaj dvadesetsedmogodišnji mladić iz Apatina. Od prvoga minuta susreta domaći sastav koji je nastupio bez svoja dva ponajbolja igrača, jer su izostali Mračina i Hocijeslavski, krenio u osvajanje dragocenih bodova i nijedna opcija sem pobede nije važila u ovom, za Bukovčane odlučujućem meču. Već u petom minutu, posle jednog prodora Roberta Halasa i ulaska u šesnaesterac gostiju, načinjen je prekršaj nad njim za najstrožiju kaznu i sudija Obradović se nijednoga momenta nije dvoumio da pokaže na belu tačku. Izvođač penala Jovanović je šutirao u donji desni ugao gola gostiju ali je golman Tešić-Đurić prozreo nameru izvođača i odbranio udarac. Nerealizovan penal nije poremetio redove ekipe trenera Alberta Hernausa i već u 17 minutu bilo je 1: 0 za Omladinac. Stari majstor i prekaljeni strelac Siniša Đurđev odlično je uputio jak udarac u nebranjeni deo mreže gostiju sa oko desetak metara a do lpote je došao nakon kratkog dodavanja sa svojim saigračima koji su započeli akciju po desnoj strani Pet minuta kasnije jedna školska akcija domaćih urodila je plodom kada je ubačenu loptu u prazan prostor dobro prihvatio Viktor Dujmović i poslao je na pravo mesto za vođstvo Omladinca od 2: 0. Do kraja poluvremena napadač gostiju Radojčić je imao lepu priliku da smanji rezultat ali je njegov šut bio neprecizan. Početak drugog poluvremena pripao je gostujućoj ekipi i već u četvrtom minutu nastavka iz akcije koju je započeo iskusni Smiljanić, i nakon odigranog pasa sa Vladimirom Rakićem , ovaj potonji je lepim šutem savladao domaćeg čuvara mreže Dubravca. Posle tog gola, i jedni i drugi su popustili, i igra nije bila na nekoj zavidnoj visini, lopta je išla s jedne na drugu stranu bez nekog ozbiljnijeg napada i prave šanse. I već pri samom kraju, najlepši potez na utakmici i gol koji je izmamio aplauz malobrojne publike na Bukovcu. . Prodor domaćih po desnoj strani , lopta kod Jovanovića koji je u niskom letu šalje u sredinu ka centarforu Siniši Đurđevu a ovaj bez oklevanja volejom upućuje u sam desni ugao gola Prigrevčana. Nakon toga , sve je bilo jasno i u preostalih šest minuta nije se ništa značajnije događalo na terenu. Utakmica korektna i fer, a suđenje Obradovića sa pomoćnicima na visini zadatka.

Bukovac 30 maja 2012 godine. Igralište Omladinca. Gledalaca 30. Sudija: Obradović (Kruščić) Pomoćnici : Miščević (Apatin) Jelačić (Kruščić) Delegat: Bošković (Sombor) Strelci: Sin. Đurđev u 17 i 83. i Dujmović u 22 za Omladinac , a V. Rakić u 49 za Pik Prigrevicu. Žuti kartoni . Milić i Ćuća (Pik) Igrač utakmice : Siniša Đurđev (Omladinac).

Omladinac: Dubravac, Pačirski, M. Halas (Raco), Sl. Đurđev, Lerić, Dujmović, Jovanović, Sin. Đurđev, R. Halas (Kovačić)Komušanac (Trivunović).
PIK Prigrevica: Tešić-Đurić, Smiljanić (Milić) N. Rakić, D. Rakić, Gavrilović, Ćuća, Radojčić, Vladetić, V. Rakić, Ostojić i Čović.