De Brujne heroj Sitija, Liverpul jednom nogom u polufinalu

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Atletiko Madrid sa 1-0 u prvom susretu četvrtfinala Lige šampiona.

Siti je od starta bio bolji rival. Međutim, u prvom poluvremenu nisu stvorili mnogo prilika i najbolju je propustio De Brujne. Atletiko je imao par dobrih napada na startu drugog poluvremena ali je Siti ponovo uspostavio kontrolu meča. U 70. minuti konačno su probili bedem ispred gola Jana Oblaka. Uradio je to Kevin De Brujne. Do kraja susreta nije bilo većih prilika pa će Siti na revanš sa minimalnom prednošću.

U drugom susretu večeri, Liverpul je sa 3-1 savladao Benfiku u gostima. Poveo je Liverpul golovima Konatea i Manea. Njunjez je dao nadu domaćima ali je Luis Diaz postavio konačan rezultat.