Ribnica - Mladi radnik 3:1
Prema očekivanju, Ribnica je i treći put ove sezone bila bolja od tradicionalnog rivala iz Požarevca, ali igrom nije oduševila. Igrači Ribnice su od početka nametnuli svoj ritam igre, i na prvi tajm aut odlaze sa prednošću 8:3, najveću prednost od devet poena „musketari“ su imali kod rezultata 22:13, a set poen bio je smeč Gavrilovića za konačnih 25:17. U drugom setu domaći su vodili na oba tehnička tajm auta, Bićanin je sjajno dirigovao timom, a blok su namestili Usiljanin i Radević i Požarevljana su ostali na 18 poena. Treći set gosti su počeli bolje, poveli 9:7, a onda posle tajm auta Djordjevića i bloka Gavrilovića, „musketari“ stižu do izjednačenja 11:11. Na drugi tehnički tajm aut igrači Ribnice odlaze sa poenom prednosti, da bi pred kraj seta imali prednost od tri poena 22:19. Nakon tajm auta koji je zatražio trener gostujuće ekipe Lazić, ekipa Mladog radnika koristi seriju grešaka domaćih i stiže do izjednačenja 23:23. U tom trenutku igra domaćih postaje konfuzna, usledila su dva bloka nad Usiljaninom za 25:23, čime je ekipa Mladog radnika smanjila rezultat na 2:1 u setovima. Početak četvrtog seta je protekao u znaku sjajne igre gostujućeg tima.

Ribnica je, sa druge strane, delovala uspavano, olako je prepustila inicijativu gostima, pa je trener domaćih Djordjević bio primoran kod rezultata 5:2 da zatraži tajm aut. Nakon zatraženog tajm auta, Ribnica kreće agresivnije i serijom poena stiže do izjednačenja 7:7. Gosti odlaze na prvi tehnički tajm aut sa poenom viška, usledila je serija Radovana Gavrilovića, redjale su se kontre domaćina posle odličnih odbrana libera Jovića, za vodjstvo domaćih na drugom tehničkom tajm autu od tri poena. Zatim sledi pad u igri Ribnice, ekipa Mladog radnika dolazi do egal rezultata u završnici seta 19:19. Ipak, poslednja nada gostiju je ugašena pri rezultatu 23:19, fantastičnim blokom Borovnjaka. Nedugo zatim domaći su stigli i do 3 meč lopte, za konačnih 3:1. Iako nisu blistali odbojkaši Ribnice su stigli do 28. prvenstvenog boda, čime su obezbedili opstanak u elitnom rangu takmičenja, pa će trener Djordjević u narednim prvenstvenim mečevima pružiti priliku mladjim igračima da pokažu svoj talenat.
Ribnica: Gavrilović, Bojović, Usiljanin, Bićanin, Lazarević, Mrdak, Jović (libero), Borovnjak, Kovačević, Simeunović, Radević , Pljakić, Trener: Djordjević
Mladi radnik: Krljić, Gavrilović, Petrović, Kuburović, Mojsilović, Stevanović, Vasić, Peković (libero), Pajić, Spasojević, Trener: Lazić

5 .kolo Mini liga 5-8
VGSK 3 : 1 Spartak
Mladi Radnik 0 : 3 Ribnica