17.10.2022 Stevan Davidović

Siguran korak Novobečejaca

Trostruki strelac - Nenad Vinović

U sedmom kolu Međuopštinske lige Kikinda-Žitište, na utakmici u Srpskom Itebeju između domaćeg „1. oktobra“ i novobečejskog Jedinstva sve je rešeno u prvih pola sata igre. Da su veoma ozbiljno shvatili ovo gostovanje Novobečejci su nagovestili već u 5. minutu, kada je najbolji pojedinac ovog susreta Nenad Vinović, uspešno realizovao asistenciju Božića i prvu priliku iskoristio da savlada Tibora Kašika. Odluka o pobedniku pala je u 31. minutu, kada je najpre Branislav Dokman udvostručio prednost gostiju, da bi u istom minutu Vinović lob udarcem povećao na 0:3. U drugom poluvremenu, lider prvenstva iz Novog Bečeja zaigrao je opuštenije, što koriste domaći da golom Martina Kovača smanje prednost gostiju, međutim sve nade da može doći do preokreta raspršio je Nenad Vinović u 63. minutu svojim trećim golom, za konačnih 1:4.

U osmom kolu Jedinstvo dočekuje PU Podgrmeč iz Žitišta, dok „1. oktobar“ gostuje Omladincu u Ravnom Topolovcu.

„1. oktobar“ – Jedinstvo 1:4 (0:3)

Igralište u Srpskom Itebeju. Gledalaca 140. Sudija: Davor Grozdanović (Žitište). Strelci: Kovač u 58.za „1. oktobar“, a Vinović u 5, 31, 63. i Dokman u 31. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Kovač, Vujinović, Virag (1.oktobar), Eremić, Radovanović, Vinović, Kovačev (Jedinstvo).

„1. oktobar“ : Kašik, Bandu, Marković, Kovač (Danijel Virag), Vujinović, Kerekeš, Šebešćan (Cirok), Petrović, Matić, Dalibor Virag, Čapo

Jedinstvo: Vlaškalin, Eremić, Radovanović, Dokman (Ilić), Vinović, Božić, Denis Salihović (Latinović), Nikolić (Stojanov), Vrebalov, Koledin, Kovačev

Tekst i foto: Stevan Davidović

Omladinac 1 : 0 Roham
1. Oktobar 1 : 4 Jedinstvo
SU Podgrmeč 2 : 7 Napredak
Borac 9 : 0 Proleter
Terekveš 2 : 0 Vojvodina