Gradištanci izgubili u Bajmoku, svadba doprinela porazu

Slavoljub Dabižljević je zbog povrede pre vremena napustio teren - foto: V. Jankov

Zlobnici kažu bolje da Gradištanci nisu ni putovali u Bajmoku, jer bi izgubili identičnim službenim rezultatom 0:3, a uštedeli bi na gorivu. Zaboravljaju da bi tada bili i kažnjeni... Uostalom, zašto takmičenja postoje, do da se ekipe nadmeću na terenu, a pobede i porazi su sastavni deo tog ciklusa. Ko ne zna da gubi, taj i ne pobeđuje. Šteta samo što su ubedljivim porazom pokvarili gol razliku. Sada su deveti na tabeli sa 50 procenata mogućih bodova. Imaju po dve pobede i poraza, uz gol razliku 9:9.

Prvi put je golman Vojvodine Šmit savladanu 20. minutu, a strelac je bio Orčić, sledeći put u 65. (Šimić), a konačan rezultat postavio je Milić u 80. minutu. Mogli su Bajmočani da postignu još koji gol, a Voša ne može da se pohvali većim brojem, bar, prilika. Uostalom, to se i očekivalo, jer je trener Lazar Dabižljević na raspolaganju imao, pored startnog sastava, samo još rezervnog golmana i dvojicu igrača. Razlog malog broja igrača na raspolaganju bila je svadba nekadašnjeg igrača Vojvodine, sada Hajduka iz Divoša, Nenada Kudrića. Umesto na terenu, kapitan Pelengić, koji zbog izdržavanja kazne od četiri utakmice ne bi ni mogao da igra, na svadbi su bili Ilić, Erdeljan, Kiš i braća Novaković.

- Nesreća nikada ne ide sama. Finiš utakmice smo odigrali sa desetoricom, jer se povredio Slavoljub Dabižljević, a vać su izvršene dve izmene, pa nije bilo igrača za zamenu. Gostovanje u Bajmoku moramo što pre zaboraviti i okrenuti se narednoj utakmici protiv Obilića iz Zmajeva, koji je dobro startovao sa devet bodova iz četiri kola, saznali smo od Nemanje Jovića, koji je u Bajmoku odigrao prvu utakmicu u ovoj sezoni, jer je službeno bio u inostranstvu.

Dres Vojvodine protiv Radničkog 1905 nosili su: Šmit, Dražić, Marković, Sikimić, Jović, Kopre, Korać, Janković, Dabižljević, Radosavljević (od 46. Selić), Božičić (od 58. Marjanov).