"Musketari" na startu "odličan 5"

Odbojkaši Ribnice slavili posle pobede nad Nišlijama

Ribnica bez Aleksića i Maričića, sa korektorom Miljkovićem na poziciji libera i kapitenom Todorovićem na jednoj nozi, ali posle devet godina kao domaćin u staroj hali sportova, poularnoj „kutiji šibica“ pobedila je Niš i izborila plasman među psam najboljih u nacionalnom Kupu. U prvom setu domaći su svre vreme vodili, Todorović i Bojović su pokazali kakav su moćan tandem, odličnu rolu imao je i novajlija Kostić, dok su svi pkušaji Nišlija da se približe ili ovaj deo meča učine dramatičnijim bili neuspešni. U drugom setu, na servise Nejića, Niš je poveo 7-0. Činilo se da je već tada ovaj deo igre rešen, ali usledila je neverovatna serija „musietara“ 17-2 i više nije bilo dileme da će Kraljevčani duplirati vođstvo.

Najveća borba viđena je u trećem setu. Činilo se da Ribnica kontroliše ovaj deo igre, ali Nejić i društvo su sačekali svoj trenutak i u finipu seta zadali fatalan udarac i smanjili prednost. Ako je neko i pomislio da je to uvod u dramu, gadno se prevario. Ribnica je u četvrtom setu sve konce igre čvrsto držala u svojim rukama, Niš nije imao ni teoretsku šansu da učini nešto više. Odlični napadi Bojovića, blokovi Gajovića, dobar prijem Kostića i Todorovića, te distribucija mladog Živanovića doneli su ubedljivu prednost,a „musketari“ su iskoristili drugo od deset meč lopti za konačnu pobedu. Ovaj meč pamtiće po debiju u prvom timu Ribnice Čolović, Stefanović i Stančić koji su budućnost kraljevačkog superligaša i odbojke u gradu na Ibru. Ribnica za početak odličan 5.

RIBNICA – NIŠ 3 – 1 (25-19, 25-20, 23-25, 25-15)

Hala: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: T. Popović i M. Bićanin (Kraljevo)

RIBNICA: Milovanović 4, Stefanović 3, Todorović 13, Zubljić, Kostić 12, Stančić, Gajović 4, Miljković (libero), Čolović, Bojović 19, Živanović 1 Trener: M. Živanović

NIŠ: Jeremić (libero 2), Đorđević (libero 1), Đokić 4, Milovanović 1, Kostadinović 1, Ozokoje 6, Antić, Vulović, Matić 2, Nejić 4, Unković 3, Kitanović, Stojković Trener: D. Svetozarević