31.10.2023 Stevan Davidović

Tisa preduboka za Indianse iz Inđije

U 4. kolu Futsal lige Vojvodine, prave revija golova viđena je u Novom Bečeju, gde je Tisa, posle dva uzastopna poraza, pobedila ekipu Indians 2013 iz Inđije, sa ubedljivih 12:5 (3:4).

Početak susreta pripao je gostima, koji su brzim golom Lazara Vulanovića u 2. minutu poveli 0:1, da bi veoma brzo, uzvratio, u ovom susretu veoma raspoložen za igru, Nebojša Đukić za 1:1. Brzometnu paljbu nastavili su Nenad Vinović u 6. minutu (2:1), a potom Stefan Krkobabić u 7. minutu (2:2). Igralo se potom brzo i napadački, domaći su golom Marka Vujovića ponovo imali gol prednosti (3:2), da bi prvo poluvreme začinio Slobodan Lazić, sa dva uzastopna gola za (3:4) što je bio i rezultat u poluvremenu.

Strepeli su izabranici trenera Mite Kobiljskog da im se ne ponovi igra kao protiv Foruma, kada su napadali, a gosti iz kontre postizali golove. Zaigrali su u nastavku veoma agresivno, što im se isplatilo, izjednačili su na 4:4, ali su gosti već u sledećem napadu ponovo imali prednost (4:5). To nije unelo pometnju u domaćim redovima, minut kasnije Akoš  Mesaroš postiže gol za izjednačenje (5:5), posle kojeg je  usledilo desetak minuta zatišje. U 32. minutu kreće prava kanonada domaćih napadača, koji su od 32 do 36 minuta, postigao neverovatnih pet golova za nedostižnih (10:5). Pitanje pobednika bilo je rešeno, da bi u završnici domaći još dva puta bili efikasni za konačnih (12:5) čime su zabeležili drugu pobedu, a rivalu iz Inđije naneli prvi poraz.

U petom kolu sledi komšijski derbi, Tisa igra u Bečeju sa istoimenom ekipom, dok Indiansi 2013 dočekuju vodeći Forum iz Vršca.

Tisa - Indians 12:5 (3:4)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 50. Sudije: Nemanja Ranković (Jarak), Nemanja Božović (Salaš Noćajski), Stefan Radić (Novi Sad). Delegat: Zoran Popadić (Kula). Strelci: Đukić 4, Mesaroš 3, Vujović 2, Ikrašev 2, Vinović 1 za Tisu, a Lazić 3, Vulanović 1, Krkobabić 1 za Indians 2013. Žuti karton: Vinović (Tisa).

Tisa: RADOSAVLJEV, VUJOVIĆ, IKRAŠEV, MESAROŠ, ĐUKIĆ, Ćurčić, Stojanov, Vinović, Simonović, Dražić

Indians 2013: MARGETIĆ, KRKOBABIĆ, MITROVIĆ, VULANOVIĆ, LAZIĆ, Katić, Denić, Miljuš

Piše: Stevan Davidović

Nova Pazova 1 : 3 Omladinac
Full Feel 5 : 4 Bečej 2003
Forum 9 : 1 Kraljevićevo