Velika pobeda Reala i utakmica koja odlazi u istoriju!

Velika maratonska bitka i 60 minuta košarke pripali su Kraljevskom klubu. Nakon regularnog vremena i četiri produžetka rezultat je bio 130:126 u korist Madriđana. Posle četiri četvrtine od po 10 minuta rezultat je bio 81:81. Sledi prvi produžetak. Na 14 sekundi do kraja Kampaco ima dva slobodna bacanja, ali promašuje jedno i postavlja rezultat 91:89. Najefikasniji, ali i na kraju tragičar, Šejn Larkin, je iznudio faul i dva slobodna bacanja koja je realizovao i produžio utakmicu na drugi produžetak. Ali treći produžetak Efes neće pamtiti po dobrom.

Na početku su za Efes trojke ubacili Larkin, Pleis i Tomson. Imao je Efes meč u šaci sa +9, ali je i to uspeo da upusti. U poslednjih 2 ipo minuta nisu ubacili nijedan koš. Real je napravio seriju od 9 poena i košem neverovatnog Muse u poslednjoj sekundi poravnjava rezultat. U trećem produžetku i pri rezultatu 111:111 Larkin je imao priliku na 5 sekundi do kraja da gađa za pobedu, ali je promašio i odveo meč u četvrti produžetak. Na 1:24 minuta do kraja, važnu kariku gubi Real zbog petog faula Kampaca kojji je sa klupe gledao prelamanje ove utakmice. Na 123:120 Hezonja pogađa iz ćoška ključnu trojku i Real odlazi na +6. Nakon tajm-auta, Efes ne uspeva da pogodi, Musa istrčava kontru i polaže za +8. Pri toj situaciji desila se kontroverzna situacija jer je Musa pre polaganja udario laktom Pleisa. Sudije su dosudile tehničku, ali su Musini poeni priznati. Na kraju se utakmica završava sa 130:126.

Oboreno je nekoliko rekorada: Prvi put je utakmica otišla na treći, posle toga i četvrti produžetak, najviše poena od strane jednog tima (Real, 130), najviše poena zbirno obe ekipe (256) i najviše vremena provedeno na parketu od strane jednog igrača (Larkin, 53 minuta i 11 sekunde)

Glavni krivci za pobedu je bio balkanski duo Reala, Musa i Hezonja. Reprezentativac Bosne i Hercegovine (Musa) je ubacio nestvarnih 40 poena. Njegovo polaganje u 4. produžetku i trojka Hezonje su rešili meč u korist Madriđana. Hrvat (Hezonja) je ubacio 31 poen. U Realu su još bili zapaženi Tavares (20 poena i 12 skokova) i bivši plej Zvezde, Fakundo Kampaco (25 poena, 11 asistencija). Na drugoj strani, Larkin je ubacio 32 poena uz 9 asistencija i Darius Tomson je ubacio 21 poen.