Superligaš Železničar (Pančevo) ubedljiv protiv Kiprana

Fudbaleri superligaša iz Pančeva trećeg dana na pripremama u Larnaki odmerili su snage sa Hlorubojem članom 2 Divizije Kipra i ostvarili drugu pobedu. Od prvog minuttapuleni trenera Nenada Mijailovića ušli su maksimalno u igru i imali incijativu. U 7.minutu posle prodora po levoj strani iDario Grgić iodigrao povratnu loptu do Lazara Romanića koji je iz prve šutirao po zemlji i postigao vodeći pogodak. U 14.minutu posle dobre akcije fudbalera superligaša sa Tamiša Jevgenij Pavlov je uposlio kapitena Aleksandaar Đorđevića koji je sa desne strane iskoristio priliku i duplirao prednost svog tima. U 25.minutu domaći fudbaleri su imali dobru priliku za gol, ali je novajlija na golu Pančevaca Milan Mijatović loptu izbacio u korner. Pet minuta kasnije brza kontra Pančevaca Maisa je proigrao Pavlova koji je pokušao da postigne pogodak, ali je lopta završila u ruke golmana domaćih. Prilike za gol imali su još Đorđević i Pavlov. Dva minuta pre odlaska na odmor Đorđević je dubinskom loptom pronašao Jevgenija Pavlova koji je iz prve loptu prosledio i postigao pogodak za 3:0. Trener Nenad Mijailović može biti zadovoljan izdanjem svojih fudbalera u drugom poluvremenu koji su ušli u igru i posle desetak minuta igre Entoni Lokosa je oduzeo loptu na centru i u trku sa nekih dvadesetak metara majstorski lobovao golmana domaće ekipe. Najbolju priliku posle dodavanja Stefana Hajdina, Kolosa kada je sa nekih desetak metara šutirao pored gola Kiprana.

Novu proveru fudbaleri Železničara imaće za dva dana protiv poljske Lehije Gdanjsk.

Posle druge pobede, prvu su fudbaleri Železničara ostvarili protiv Zvijezde 09 (3:1), sada protiv Kiprana, trener Mijailović je posle meča rekao:

-Svaka pobeda znači, druga nedelja pripremama iza nas je jedan težak i naporan rad. Najvažnije da smo obe utakmice završili bez povreda i sada imamo još jače provere protiv poljske Lehije i Mladosti iz Lučana i na kraju protiv Boteva. U tim utakmicama očekujem nešto još više od mojih igrača i da vidimo gde smo i šta smo.-