Polet u režiji Grujičića i Tripkovića nadigrao Zlatiborce

Detalj sa utakmice - foto: Duško Radišić Lejča

U prvih pola sata vodila se ravnopravna borba na stadionu pored Morave, sa nekoliko pokušaja sa obe strane. U 24. minutu pokretljivi Grujičić je probio po boku, uputio upotrebljiv centaršut na peterac, najprisebraniji bio je Tripković i vešto sproveo loptu u mrežu. Od tog trenutka na terenu je postojao samo jedan tim i ređale su se akcije pred golom Tasića, koji se u par navrata istakao odbranama.

I kod drugog gola Grujičić je bio kreator uspele akcije, uputio udarac, istakao se Tasić a na odbijenu loptu natrčao je dvostruki strelac Tripković i pogodio mrežu. Kod vođstva domaćina od 2:0 najpovoljniju šansu propustili su gosti preko Jovanića, ali se istakao bravuroznom paradom Spasojević. Tačku na utakmicu stavio je raspoloženi Grujičić i nakon asistencija upisao se u strelce u nadoknadi vremena. Gavrović je kreirao akciju, koga je sjajno ispratio iskusni golgeter i sa nekih 5-6 mestara poslao pod prečku.

Trener Dragiša Žunić je zadovoljan izdanjem svojih momaka, pre svega mora im se čestitati na borbenosti, velikoj disciplini i želji da trijumfuju protiv kvalitetnog rivala kao što je Zlatibor.

POLET - ZLATIBOR 3:0 (1:0)

Stadion SC Mladost u Čačku. Gledalaca oko 300. Gl. sudija: Srđan Stepanović, pom. Sudije: Filip Đurić, Nemanja Vučićević. Strelci: 1:0 Tripković 24, 2:0 Tripković 65, 3:0 Tripković 90+3 minut. Žuti kartoni: Radojević (Polet), Vujičić, Arsenijević(Zlatibor).

POLET: Spasojević Veselinović, Radojević (Stanojević), Simić, Vasović, Tripković, N.Veselinović (F.Bugarčić), Gavrović, Todorović, Grujičić, Majstorović (M.Bugarčić).

ZLATIBOR: Tasić, Hurić (Nikoličić), Vujičić, Arsenijević, Jovanić, Pantić (Kolašinac), Gudurić (Vlašković), Krsmanović (Milosavljević), Mijatović, Goronjić, Babić.

Polet (Lj) 3 : 0 Zlatibor
Budućnost Krušik 2014 2 : 0 Jošanica
FAP 0 : 1 Real
Mladi radnik 1926 1 : 0 Loznica
Sloga (P) 1 : 0 Tutin
OFK Mihajlovac 0 : 3 Borac 1926