Gosti iz Trgovišta ispraćeni sa pet pogodaka u mreži

Fudbaleri Timoka 1919 upisali su i 22. uzastopnu pobedu u Zoni „Istok“ i nema sumnje da će od leta igrati Srpsku ligu. Narednog vikenda imaće „meč loptu“ i mogućnost dau Boru protiv istoimene ekipe, sedam kola pre kraja prvenstva i teoretski obezbede plasman u viši rang.

Nikola Nakić, iskusni golman OFK Knjaza iz Trgovišta kod Knjaževca, bio je primoran da pet puta vadi loptu iz mreže a glavni krivci su dva Nikolića Uroš i Rastko, prvi je postigao tri, a drugi dva pogotka. Pobeda je mogla biti i ubedljivija ali je trener zaječaraca Miroslav Šinki Nikolić odmorio ključne igrače za predstojeći derbi meč u Boru.

Razigrani Timokovci poveli su u 25. minutu pogotkom Rastka Nikolića, kada je posle centaršuta sa desne strane Damira Ramadanija, volej udarcem sa deset metara poslao loptu pod samu prečku – 1:0. Na 2:0 povisio je iskusni Uroš Nikolić u 29. minutu iz opravdano dosuđenog penala nakon što je neko iz odbrane gostiju igrao rukom u svom šesnaestercu. I treći pogodak za Timok 1919 postigao je Uroš Nikolić u 41. minutu posle centaršuta Marka Cvetkovića, poslavši loptu u suprotan golmanov ugao. Pred sam odlazak na odmor danas veoma raspoloženi Uroš Nikolić je postigao het trik kada je sa 20 metara poslao loptu u desni donji ugao nemoćnog golmana Nikole Nakića.

Konačan rezultat ovog neravnopravnog susreta postavio je ko bi drugi no Rastko Nikolić, koji je u situaciji „jedan na jedan“ nadmudrio golmana gostiju i poslao loptu u mrežu. Ovo je njegov 28 pogodak što ga čini najboljim strelcem lige. Gosti tokom susreta nisu uputili ni jedan ozbiljniji udarac ka golmanu zaječaraca Aleksandru Jovanoviću.

TIMOK 1919 - OFK KNjAZ 5:0 (4:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Sudija: Miloš Ćirić (Pirot), pomoćnici:Predrag Tričković i Andrija Nikolić (Pirot). Strelci: Rastko Nikolić u 25, 61, Uroš Nikolić u 29. (iz penala), 41 i 45.minutu. (Timok 1919)

TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Bogojević, Petrović, Uroš Nikolić, Rastko Nikolić (Rangelov), Vanić, (Mladenović), Stojadinović (Ristić), Ramadani, Mašić (Milojić) Milosavljević.
OFK KNjAZ: Nakić, Milijić, Ivanović, I. Nikolić, Jonić, J. Nikolić, Pešić, Ranđelović (Aleksić), Kocić, Đorđević, Cibrić.