15.04.2024 Stevan Davidović

Kumančani bolji u komšijskom derbiju

Marko Srdić (22), postiže gol na utakmice u Bočaru (foto: Ranko Janjić)

U prvom od tri komšijska derbija, u 20. kola Područne lige Zrenjanin, koji je odigran u Bočaru, gde Vojvodina iz Novog Miloševa igra svoje utakmice kao domaćin, bolji su bili gosti iz Kumana, koji su zabeležili pobedu 1:4 (0:2).

Posle neočekivanog poraza u prošlom kolu pred svojim navijačima od Radničkog 1911 iz Jaša Tomića, fudbaleri „2. oktobra“ su od starta bili rešeni da izgubljene bodove nadoknade u duelu sa komšijama iz Novog Miloševa.

Tako je Stefan Sekulić u 27. minutu doveo svoju ekipu u vođstvo (0:1), da bi terensku nadmoć iskoristio i prednost ekipe iz Kumana udvostručio u Marko Srdić u 42. minutu (0:2) što je bio i rezultat u poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvreme brzonogi i spretni Siniša Simonović je savladao Glišina za 0:3, čime je praktično rešio pitanje pobednika. U finišu susreta viđena su još dva gola, najpre je Nikola Čubrilo u 85. minutu smanjio na 1:3, da bi u nadoknadi vremena Simonović još jednom umakao domaćoj odbrani i svojim drugim golom postavio konačan rezultat 1:4.

U 21. kolu „2. oktobar“ dočekuje Napredak iz Banatske Topole, dok je Vojvodina  ponovo domaćin i u Bočaru dočekuje Radnički 1911 iz Jaša Tomića.

Vojvodina –  2. oktobar 1:4 (0:2)

Igralište u Bočaru: Gledalaca 50. Sudija: Stojadinov. Strelci: 1:0 Sekulić u 27, 2:0 Srdića u 42, 3:0 Simonović u 49, 1:3 Čubrilo u 85, 1:4 Simonović u 90. minutu. Žuti kartoni: B. Terzin, I. Arsenov, Savić, Radnović (Vojvodina), Sekulić, Simonović, Janković, D. Praporski („2. oktobar“).

Vojvodina: Glišin, Kostić (Baštovanov), Bakić, B. Terzin, I. Arsenov, Atanacković, S. Nikolić (Tamaš), Savić, Isakov, Čubrilo, Radnović

2. oktobar: B. Radosavljev, Zakić, Sekulić (D. Lazić), Simonović, Milosavljev, Baranji (Radojković), Srdić, Janković, Nosonjin, G. Radosavljev ( D. Praporski)

Piše: Stevan Davidović