15.04.2013 Vinko Janković

MFL Sombor: Pregled 17. kola, Rastinci maksimalni ovog proleća

Sedamnaesto kolo prvenstva Međuopštinske fudbalske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci donelo je očekivane rezultate, i sve je bilo u znaku pobeda domaćih ekipa izuzev susreta u Kolutu gde su gosti iz Sombora uspeli da uzmu jedan bod. Postignuto je 27 golova, što je blizu 4 u proseku po jednoj utakmici. Konačno, u ovom kolu i vremenske prilike su išle na ruku fudbalerima, pa je i poseta na utakmicama bila veća. Najviše uspeha u prva četiri kola imaju fudbaleri iz Rastine, koji su i u ovom kolu, kao domaćini , savladali Panoniju iz Lalića sa 3:0. Velike pobede su ostvarili pretedenti za visok plasman, ekipa ŽAK-a na domaćem je terenu savladala oslabljeni Aleksa Šantić sa 5:0, a po gol manje su dali Rusin , kući Dinamu iz Sonte i Terekveš Liparu. OFK Odžaci su nakon vođstva iz prvog poluvremena od 4:0 , susret sa nepredvidivim monoštorcima, završili pobedom od 4:2. Prvu pobedu ovoga proleća ostvarili su fudbaleri OFK Šikare pred svojim navijačima na terenu izletničkog naselja Šikara, kada su golom Trivunovića , na dva minuta pre kraja , slomili otpor borbenim fudbalerima Jedinstva iz Ribareva, koji su već imali bod u džepu. Derbi začelja u Kolutu završen je miroljubivo, rivali su igrali nerešeno, a domaćin je zadnji izjednačio na 2: 2 Na tabeli nije došlo do promene, vodeća četvorka, nastavlja trku sa podjednakim šansama, a na začelju pet ekipa koje imaju po jedanaest poraza u prvenstvu samo će se, za sada, menjati na pozicijama od 10 do 14 mesta. Trernutno su tri ekipe po 12 bodova , Jedinstvo(R), OFK Metalac i Jedinstvo(K) i naredne nedelje imaju teške utakmice za popravak pozicije na tabeli . Somborci i Jedinstvo(R) igraju kući sa OFK Odžacima, odnosno Rusinom, dok kolućani gostuju ranjenom Alaksa Šantiću. U ostalim mečevima Dunav dočekuje Terekveš , Lipar ugošćuje Rastinu, koja je svom narednom domaćinu preuzela petu poziciju na tabeli. Oporavljena Šikara sa novim motivima za uspeh, putuje u Lalić, na noge Panoniji koja pobedom može obići svoga gosta u nerdnom kolu.

Na slici detalj sa utakmice XVII kola u Somboru, ŽAK-ALEKSA ŠANTIĆ( 5:0) iz 79. minuta kada su domaćini autogolom N. Pejaka došli do 4:0

Aleksa Šantić 3 : 0 OFK Šikara
Rastina 1918 2 : 1 Rusin
Terekveš 0 : 2 ŽAK
OFK Odžaci 2 : 1 Dinamo
Jedinstvo (K) 1 : 0 Jedinstvo (R)
OFK Metalac 3 : 0 Panonija
Dunav 2 : 2 Lipar