Partizan
Čukarički

Preokret Subotičana

11.09.2017 kgsport.info

Omladinci Radničkog 1923 proteklog vikenda pretrpeli su i četvrti poraz u Omladinskoj ligi Srbije. „Đavolčići“ su izgubili na gostovanju ekipi Spartaka ŽK u Subotici rezultatom 2:4 (1:1), u utakmici 6. kola.

Kragujevčani su otvorili utakmicu na najbolji mogući način i poveli pogotkom Maksimovića u 24. minutu. Ipak, do odlaska na odmoru Subotičani su uspeli da izjednače preko Luke Pavlovića.

U nastavku susreta potpuni preokret domaćina. Igrao se 58. minut kada je Brunčević iskoristio centaršut Pavlovića i poslao loptu u mrežu. Potom je na scenu stupio Stefan Šormaz, koji je sa dva pogotka u 76. i 78. minutu odlučio pobednika.

Do kraja utakmice Maksimović je svojim drugim golom na susretu, ovaj put iz slobodnog udarca, uspeo samo da ublaži poraz „Đavolčića“.

SPARTAK ŽK – RADNIČKI 1923  4:2 (1:1)

SUBOTICA
Gledalaca: 50
Sudija: N. Simović (Lovćenac)
Strelci: Pavlović u 41, Brunčević u 57. i Šormaz u 76. i 78. minutu za Spartak ŽK, a Maksimović u 24. i 88. minutu za Radnički 1923.

SPARTAK ŽK: Petrov, Stanaćev, Jović, Damjanović (Jokić), Brunčević, Tomac, Pavlović (Stjepanović), Lazić (Marković), Šorma, Matijević, Sredojević (Vukićević).

RADNIČKI 1923: Ristović, Pavlović, Gajić (Rejman), Milikić, Božović, Matović, Šurlan (Obradović), Gavrović (Cvetković), Arsenijević (Petrović), Ilić, Maksimović.

Posle šest odigranih kola omladinci Radničkog nalaze se na trinaestom mestu sa četiri osvojena boda. U sledećem kolu Kragujevčani će ugostiti ekipu Rada.