Pobeda košarkaša Konstantina u produžetku
U 11. kolu Košarkaške lige Srbije niški Konstantin savladao je Napredak u Kruševcu rezultatom 87:82 (24:20, 21:18, 18:22, 10:13, 14:9). Nišlije se nalaze na 4. poziciji na tabeli.

Košarkaši Konstantina ostvarili su sedmu pobedu u sezoni pošto su slavili u Kruševcu protiv nezgodnog Napretka i to nakon jednog produžetka.

Najefikasniji u niškom timu bio je Nemanja Todorović sa 17 poena i 7 skokova, a sledili su ga Petar Despotović sa 15 peona (3 asistencije), Nenad Đurđević (5as), Danilo Tasić sa 13 poena (13sk) i Mladen Vitković sa 10 poena.

Konstantin je dobro počeo utakmicu, posle prve četvrtine poveo sa 24:20, pa i drugu dobio (21:18), ali je u drugom poluvremenu kruševački tim uspeo da dostigne prednost i izjednači rezultat nakon regularnog toka.

Posle 40 minuta bilo je 73:73, pa je početkom produžetka Napredak poveo sa 75:73 i 77:75, ali je trojkom Đurđevića Konstantin preokrenuo na 78:77 i novom trokom Đurđevića poveo sa 81:77. Domaći su uzvratili trojkom, ali Danilo Tasić je bio precizan dva puta i Nišlije su imale prednost od 85:80.

U poslednjem minutu produžetka Đurđević je dva puta bio precizan sa slobodnog bacanja, pa slobodna bacanja Kruševljana nisu ugrozila pobedu Konstantina.

Naredni meč Konstantin igra već u sredu, 11. decembra od 19h u sali Osnovne škole "Dušan Radović".