Jelen Super liga: Donji Srem - Borac 0:1

Već u 4. minutu kolosalna prilika za goste iz Čačka: Zec beži Josimovu i dolazi u poziciju“ jedan na jedan“ sa Belićem. Srećom po domaćina, nije došlo do promene na semaforu. Par minuta kasnije Lakićević natrčava na odbijenu loptu, ali sve se završava bez opasnosti po Bajića. U 13. minutu lepa prilika za domaćina: Jelić ubacuje loptu pred gol gostiju: Vukobrat uspeva da je zahvati, ali, nedovoljno jako da bi ušla u mrežu. Nastala je velika gužva i lopta pogađa okvir gola , ali se učinilo da je prvo ušla u gol, a potom  napolje.Sporan detalj!? Kazna za neiskorišćenu priliku stiže u 28. minutu: Zec dugo vuče po levoj strani, centaršut na drugu stranu, gde natrčava Ožegović i šalje loptu iza leđa Belića. Primljeni gol nije demoralisao domaćina i već u 20. minutu dobra prilika za poravnanje rezultata: Jelić ubacuje u srce kaznenog prostora Borca, gde Vukobrat za delić sekunde ne stiže loptu. Josimov izugla ubacuje pred gol Borca: Prljević slabo kontroliše loptu. Konačno, u 43. minutu Lakićević šutira ka golu, a na odbijenu loptu natrčava Bogunović: opet se sve završava bez promene rezultata.

Samo što je počeo nastavak utakmice kolosalna prilika za Donji Srem: Obuobi izlazi sam ispred Bajića. Na žalost po domaće navijače, golman Borca i iz ove situacije izlazi kao pobednik. Isti akteri su bili u situaciji u 65. minutu: Josimov centrira iz ugla, sa leve strane, lopta preleće sve igrače pred golom Borca, pada na zemlju ispred Obuobija, koji, ipak, ne stiže da je zahvati: Bajić je još jednom pobednik. U 70. minutu Bogunović „iz prve“ šutira, nešto iskosa: Bajić odbija. I kada se očekivao poslednji zvižduk Filipovića, Mašović je izbio sam pred Belića: nedostakak koncentracije učinio je svoje.

Poi završetku utakmice, treneri su dali sledeće izjave:

- Teško je bilo šta reći posle poraza. Videlo se da su nam mnogo nedostajali Spalević i Stanisavljević. Stvorili smo više izglednih prilika, koje, na žalost, nismo realizovali. Moralo da gledamo napred i da se spremamo za sledeču utakmicu, gostovanje Voždovcu. (Zlatomir Zagorčić, Donji Srem).

- Prvo kolo prolećnog dela prvenstva je uvek teško. Izlazimo iz zimskih priprema i još uvek ne znamo gde smo i šta smo. Prijateljske utakmice su jedno, a prvenstveno drugo. Ovo je bila više borbena nego kvalitetna utakmica. Znali smo da neigranjem Stanisavljevića i Spalevića, Donji Srem teško može iz igre da nas ugrozi. Plašili smo se prekida. Ipak, domaćin je imao nekoliko izglednih prilika. S druge strane, imali smo i mi svoje prilike. Mislim da je rezultat realan. (Bogić, Bogićević, Borac).

STRELAC: 0:1 Ožegović u 18. minutu. STADION: Sportski centar „Katpoint Arena“. GLEDALACA: 500. SUDIJA: Dejan Filipović 7 (Beograd). Žuti kartoni: Lakićević (Donji Srem), Jovančić, Josović i Ožegović (Borac).

DONJI SREM: Belić 7, Lakićević 6,5, Josimov7, Prljević 7, Vukobrat 7, Moro 7,5, Košutić 6,5 (od 73. Mirković), Šarac 6,5 (od 60. minuta Hristov), Jelić 6 (od Mitrevski), Bogunović 6,5, Obuobi 6,5.

BORAC: Bajić 7,5 Boranijašević 6,5, Maslać 7,5, Gojković 6,5, Josović 6,5, Tavija 7 (od 63, Mutavdžić), Jovančić 7, Zec 7, Krunić 7 (od 84. Mašović) , Ožegović 7 (od 70. Milojević), Đerić 7.

IGRAČ UTAKMICE: Vladimir Bajić.

Radnički (N) 0 : 0 Crvena zvezda
Mladost 2 : 3 Jagodina
OFK Beograd 0 : 0 Vojvodina
Radnički 1923 1 : 0 Spartak
Čukarički 1 : 0 Napredak
Rad 1 : 0 Novi Pazar