Druga liga žene: Minimalac za revanš i slavlje

Fudbalerke Sloge uspele su da se u derbiju ovog kola revanširaju Šumadiji za jesenji poraz. Za to je bio dovoljan jedan pogodak iako su domaćini priželjkivali pobedu sa bar tri lopte u mreži gostujuće ekipe koje su na svom terenu slavile sa dva gola razlike (5:3). Odlučujući momenat desio se u prvom poluvremenu posle samo desetak minutra igre. Po desnoj strani, po ko zna koji put, prodirala je vižljasta Sanja Šekler, centrirala a golman Marija Ivošević je uspela da kratko odbije loptu. Ona je došla Irene Mitrović koja je sa pet - šest metara pogodila mrežu Karađorđa - 1:0.u Nastavku susreta uglavnom su se akcije završavale po sredini terena ali su pulenke trenera Dejana Đokića imale priliku da ozbiljnije priprete gošćama. Najpre je to propustila kapiten Tamara Ćosović u 49. minutu, dva minuta kasnije strelac jedinog gola Irena Mitrović je posle centarđšuta sa desne strane glavom uputila loptu preko prečke a šest minuta pre kraja Irena Đorđević je iskosa sa desne strane pogodila spoljni deo mreže. Tokom meča kiša je neprestano padala i to je u mnogome ometalo igračice oba tima da prikažu sve ono što fudbal čini atraktivnim.

Sa meča Sloga - Karadjordje foto: Stole

U predigli utakmice sastale su se juniorske ekipe Sloge 036 i Šumadije iz Aranđelovca. Gošće su pobedile sa 4:2.

SLOGA 036 - KARAĐORDJE (T) 1:0 (1:0)

Stadion na Starom aerodromu. Gledalaca:100. Sudija: Ivan Nešović (Metikoši). Strelac: 1:0 Mitrović u 11. Žuti kartoni: Radovanović (Sloga 036), Popadić (Karađorđe)

SLOGA 036: Jovanović -, Mićić 6,5, Đusić 7, Ćosović 7, Milojčević 7, Radović 6,6, Šekler 7 (Gračanac -), Radovanović 6, Milojević 6,5, Đorđević 6,5, Mitrović 7

KARAĐORDJE: Ivošević 7, Ratković 6, Šimčić 6,5 M. Nikolić 7, I. Nikolić 7, Marković 6,5, Milenković 7, Bošković 6 (Iv. Nikolić -), Popadić 6,5, Milinković 6, Viriževski 6,5

Igrač utakmice: Irena Mitrović (Sloga 036)