MOL Kraljevo: Tiko sam pobedio Metikoše

U okviru 17. kola Međuopštinske lige Kraljeva Zvezda iz Čukojevca ugostila je Mlada krila iz Metikoša. Zvezda je u prvi meč pred svojom publikom u nastavku sezone ušla veoma motivisano. Na samom početku veliku šansu je propustio veterean Virijević poslavši loptu sa nekih 10-ak metara tik preko prečke. Sredinom prvog poluvremena postignut je i prvi gol. Tikomir Miletić-Tiko  sjajno je asistirao iskusnom Virijeviću koji je rutinski savladao golmana za 1:0 za Zvezdu. Tek što su krenuli sa centra gosti poravnjavaju rezultat. Posle sumnjivog prekršaja na ivici šesnaesterca precizan iz slobodnog udarca bio je igrač gostiju. Lopta je otišla u golmanov ugao ali golman Zvezde je pokušao da pročita udarac i krenuo na drugu stranu. Do kraja poluvremena vidđeno je nekoliko polušansi na obe strane ali na odmor se otišlo rezultatom 1:1. Već na početku drugog poluvremena videlo se da je Zvezda mogno želela ovu pobedu. Borili su se za svaku loptu, u nekim trenucima igrali vrlo grubo što je rezultovalo povredom jednog gostujućeg igrača. Ovaj rad i trud domaćih igrača isplatio se nakon prelepog gola već pomenutog Tika. Slobodan udarac dosudjen je na udaljenosti od oko 20-ak metara og gola iskosa sa leve strane. Tikomir je raspalio po lopti koja je pogodila gornji desni ugao, golman gostiju je bio nemoćan. Zaista prelep gol za vodstvo Zvezde od 2:1. Ekipa iz Metikoša se nije predavala i nakon nekoliko minutu stvorila je veliku priliku. Posle odličnong centaršuta levi spoljni fudbaler gostiju je uhvatio volej i pogodio prečku, lopta se odbila do napdača gostiju koji je nespretno reagova promašiviši gol sa 5. metara. Veliku šansu propoustili su gosti a kazna je stigla 5. pred kraj. Još jedna akcija u kojoj je učestvovao raspoloženi Tiko. Izveo je aut sa strane daleko u sredinu terena a nakon što je lopta odskočila Aleksandar Pešterac uhvatio je volej i poslao pravu bombu u mrežu. Golman Metikoša je samo ulepšao gol paradom. Pravi evrogol retko vidjen na našim terenima širom Srbije. Ovim golom srušene su i nade Mladih krila i kontroverzni sudija popularni Legija odsivirao je kraj utakmice. Na njegovu arbitražu bilo je mnogo pritužbi sa obe strane, konačan rezultat 3:1.

Za Zvezdu nastupili: Z. Vulović, M. Radonjić, B. Radonjić, V. Jelić, D. Radonjić, V. Premović, T. MIletić, A. Pešterac, M. Koturović, Z. Virijević (I. Vulović), Miroslav Radonjić. Gledalaca: 100. Igrač utakmice: Tikomir Miletić.

Čibukovac 2 : 2 Tavnik
Zvezda 4 : 1 Napredak
Morava 3 : 3 Magnohrom
Vrnjci 7 : 1 Mlada krila
Šumadija 2 : 4 ND 2011
Žiča 3 : 0 Mladost
Jedinstvo 5 : 2 Gruža
Lazac 2 : 0 Granit