Jedinstvo
Dunav
PTM zona: Juhor - Bošnjane 1:0
24.03.2013 S.Blagojević

Lokalni derbi opravdao je očekivanja. vodila se žestoka borba, na kraju je pobedio bolji tim. Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj borbi . Domaći su uputili nekoliko šuteva ka golu Markovića ali danas vrlo sigurni  golman gostiju nije dozvolio iznenađenje. Ipak gosti su imali šansu prvog poluvremena kada je Arsić odlično uposlio Miteva ovaj izašao ispred Maksimovića a golman gostiju krajnjim naporom izbacio loptu u kornrer.
 Drugo poluvreme potpuno je pripalo Juhoru, Dobro pripremljena Obreška ekipa opsedala je gol gostiju. Najpre u 54. minutu Slađan Rajković iz izgledne pozicije šutira ali Marković je na mestu.
 A onda na scenu stupa mladi Nikola Marković, najpre u 56 minutu odlično prodire po levoj strani gađa na drugoj stativi kapitena Slađana Mladenovića ali  ovaj glavom promašuje čini se praznu mrežu. Opet u 62. minutu prolazi po levoj strani Marković šalje ka Slađanu Mladenoviću ovaj do Jezdića koji odlično šutira ali golman gostiju caruje u svom šesnaestercu. Marković u 76. minutu ponovo probija idealno centrira ali opet ništa. U 78. minutu kreće sam izlazi ispred Slobe Markovića ali iskusni golman gostiju brani. I onda 79. minut Nikola Marković ulazi u šesnaesterac, ruši ga danas vrlo slabi Pešić (sledi bura protesta gostiju ali je penal čist i nema dileme). Loptu namešta Milojević ali Slobodan Marković brani , na odbijenu loptu ponovo startuje Milojević i šalje je u mrežu. Novi protesti gostiju zbog mogućeg faula nad golmanom ali sudija Aleksić je neumoljiv pokazuje na centar. Do kraja borbeno ali bez izglednih šansi. Ovom pobedom čini se Juhor je obezbedio opstanak u zoni dok ekipa Bošnjana polako može da se pakuje za povratak u okrug.

Strelac: 1:0 Milojević u 80. minutu iz KU. Stadion Juhora u Obrežu, gledalaca 250. Sudija Aleksić Marko (Kruševac ) 7. Opomenti igrači: Srđan Simonović i Radević (Juhor) i Jovan Simonović, Kizić, Mitev i Radaković (Bošnjane). IGRAČ UTAKMICE: Marković Nikola (JUHOR).

JUHOR: Maksimović 7, Simonović 6, 5(Didić-), Ćosić 7, Radević 6, 5, Žerjav 7, Sibinović 7, Mladenović 7, Milojevićć 7, 5(Radonjić-), Jezdić 7, Slađan Rajković 7(Tomić-), Marković 8.

BOŠNjANE: Marković 7, 5, Pešić 5, 5, Milenović 6, 5, Milovan Jovanović 6, 5(Bogdanović-), Matejić 7, Dejan Miletić 7, Mitev 7(Vidojević-), Kizić 6, Arsić 7, . Jovan Simonović 6, 5, Radaković 6, 5.