Mladenovac
Sloga (K)
Mladost (L)
PLS: Proleter - Teleoptik 2:0

Zadovoljni ljubitelji fudbala na Slanoj Bari.Dobra igra Proletera u prvom kolu sezona 2013/14. Proleter će svojom igrom i ove sezone ljubiteljima fudbala u Srbiji pokazati da igre iz prethodne sezone kada je po misljenju fudbalske javnosti klub sa Slane Bare igrao najlepši fudbal u Prvoj ligi Srbije nisu slučajnost. Početak utamice je nagoveštavao dobar fudbal , već u sedmom minute, ekipa Teleoptika ima priliku da ugrozi gol Proletera ali dobrom intervencijom golman Nastić sprečava goste da dođu u vođstvo. Ređale su se prilike na obe strane u 14. minut na centaršut Babića , Žigić u skoku glavom pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa.Pretnje za golmane obe ekipe se nastavljaju , uzvraća Teleoptik u 17. min. Golubović Marko pogađa stativu golmana Nastića. Nekoliko izglednih prilika za gol na obe strane . Beg Stančetića po desnoj strani oštar centaršut u šesnaesterac Teleoptika gde u skoku Babić pogađa prečku. Nije Proleter imao dovoljno sreće za postizanje pogotka sve do 41. min. kada iz prekida Stančetić upućuje loptu u šesnaesterac i u skuku najviši Branko Žigić dovodi Proleter u vođstvo za 1:0. Da to nije sve , nastavlja Proleter do samog finiša prvog poluvremena da stvara probleme protivničkoj odbrani gde dobro postavljeni igrači Teleoptika Grbović,Perišić,Stevanović sprečavaju ekipu trenera Proletera Milanovića da povaćaju vođstvo. Nastavak utakmice u kome veći posed lopte ima ekipa domaćina.Da je rezultat 1:0 opasan to dobro znaju fudbaleri Proletera i nastavljaju sa strpljivom igrom da dođu do Ivana Babovića golmana Teleoptika koji je spašavao svoju mrežu u više opasnih situacija doobrim intervencijama. Pretila je i gostujuća ekipa i to iz brzih kontranapada Janjića,Golubovića i Georgijevića da zatresu mrezu golmana Proletera Nastića.74.minut uigrana kombinacija Babića ,Stančetića i Boškovića koji pronalazi Mirka Ivanića, iz takve situacije Mićo nepromašuje , vođstvo Proletera od 2:0 . Zadovoljna publika na Slanoj Bari imala je danas priliku da prisustvuje jednoj veoma dobroj,fer i korektnoj igri obe ekipe. Žute kartone kojih je bilo samo dva dobili su Marko Stančetić igrač Proletera i Nemanja Crnoglavac igrač Teleoptika. Kompletnu utakmicu je snimala ekipa SOS kanala.

Sastav ekipe Proletera : 35. Nemanja Nastić .. 6. Milorad Balabanović .. 14. Kavčić Dragan .. 4. Nemanja Stanojev .. 5. Branko Žigić ( cap.) .. 15. Dejan Uzelac .. 7. Marko Stančetić .. 11. Mirko Ivanić .. 18. Srđan Vujaklija .. 10. Darko Bošković .. 8.Siniša Babić .. igrali još od 53. min. 17. Dejan Milićević .. 71. min. 13. Gjorgi Tanušev .. 78. min. Sekula Rašiovan.

Sastav ekipe Teleoptika : 1. Ivan Babović .. 18. Stefan Grbović .. 13. Miloš Perišić .. 6. Miladin Stevanović .. 3.Nemanja Crnoglavac .. 15. Nemanja Milovanović (cap) .. 4. Filip Minić .. 10. Saša Lukić .. 8. Marko Golubović .. 9. Dejan Georgijević .. 11. Vasilije Janjić .. igrali još : od 57. min. Željko Lilić .. 63.min. Aleksandar Čigoj.