Mladost (L)
Dolina

Borac novi Superligaš

28.05.2014 mediaportal.rs

Stvarali su izabranici Bogića Bogićevića prilike, ali se na vođstvo čekalo do finiša prvog poluvremena. Đenić je čak i pogodio stativu, ali se na odmor otišlo sa kapitalnim vođstvom Čačana. U 42.minutu srušen je u kaznenom prostoru Užičana Dejan Đenić. Za odličnog sudiju Zorana Širokog nije bilo dileme pokazao je na belu tačku. Baćo Nikolić je precizan i rezantnim udarcem dovodi Borac u prednost od 0:1. To je ujedno bio i epilog prvog poluvremena.

baco putevi

Nastavak utakmice nije počeo onako kako su priželjkivali Čačani. Fudbaleri Jedinstvo Puteva su veoma brzo anulirali prednost našeg tima, a kiša je bila sve jača u Užicu.

Igrao se 51.minut. lopta je došla u sredinu kaznenog prostora kada je Janković uposlio Ajkovića, a ovaj od stative pogodio mrežu Petrića za izjednačenje 1:1.

Igralo se po raskvašenom terenu obostrano otvoreno, a sve više su se osluškivale vesti iz Gornjeg Milanovca. Mladost je povela protiv Metalca, što je bio dodatni signal da naši igrači krenu još agilnije ka golu Čanovića.

A onda prava drama u finišu meča. Rezervista Đerić u 80.minutu koristi priliku, samo posle dva minuta provedena na terenu svojim prvencom u crveno belom dresu dovodi Borac u vođstvo od 2:1, ali u tom trenutku i do plasmana u superligu.

bakula puteviKada je iz Gornjeg Milanovca stigla vest da Mladost vodi sa 0:2, počelo je neopisivo slavlje Borčevih igrača, koji su sjajnim finišom napravili pravi podvig.

Čestitke svim igračima, stručnom štabu, rukovodstvu kluba, a zahvalnost navijačima i Čačanima koji će od avgusta ponovo gledati superligu.

PRVA LIGA SRBIJE 30.kolo: JEDINSTVO PUTEVI – BORAC 1:2 (0:1)

Stadion FK Jedinstvo u Užicu, gledalaca 300. Glavni sudija Zoran Široki(Smederevo), pomoćnici Radomir Ranković(Smederevo) i Marjan Janković(Petrovac).

Strelci: Ajković u 55. za Jedinstvo Puteve, Nikolić u 42. iz jedanaesterca i Đerić u 80.minutu za Borac.

JEDINSTVO PUTEVI: Čanović, Donevski, Kavčić, Jagodić, Gojković, Glišović, Leposavić, Tutnjević, Janković, Živanović i Ajković.

BORAC: Petrić, Obradović, Živković, Maslać, Drašković, Šunjevarić, Jovičić, Nikolić, Jevtović, Stojanović i Đenić (Đerić).