Posušje
Sarajevo
Sloga
Tuce poraza Leotara u nizu

Fudbaleri trebinjskog Leotara protiv aktuelnog šampiona Željezničara doživjeli su dvanaesti uzastopni poraz u Premijer ligi BiH - 0:3.

Pitanje pobjednika riješeno je već nakon uvodnih dvadesetak minuta meča. U 15. minutu Riad Bajić centrirao je iz slobodnog udarca, golman Trebinjaca Goran Čokorilo loše je intervenisao, pa Jasminu Bogdanoviću nije bilo teško da dovede goste u vođstvo. Već u 23. minutu prednost Željezničara je udvostručio Damir Sadiković.

Junak susreta Riad Bajić u 49. minutu svojom drugom asistencijom, ovaj put za Muamera Svraku, stavio je tačku na ovu utakmicu.

Leotar ostaje čvrsto na začelju tabele bez izglednih šansi da do kraja prvenstva popravi plasman, dok su sarajevski "plavi" ovim trijumfom preuzeli lidersku poziciju, bar do završetka meča Širokog Brijega i Radnika, odnosno Slavije i Zrinjskog.

LEOTAR - ŽELJEZNIČAR 0:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Bogdanović (15), 0:2 Sadiković (23), 0:3 Svraka (49).
Stadion: "Police" u Trebinju.
Gledalaca: oko 300.
Sudija: Emir Spahalić (Mostar).
Žuti kartoni: Prebiračević, Binić (Leotar), Sadiković (Željezničar).

LEOTAR: Čokorilo, Prebiračević, Andrić, Tasovac (od 62. min. Aćimović), Šaraba, Marković (od 90. min. Ćorović), Milović, Deretić, Binić, Šakić (od 70. min. Berdović), Majkić. Trener: Miodrag Bodiroga.

ŽELJEZNIČAR: Lončarić (od 81. min. Kjosevski), Kerla, Zolotić, Hodžić, Stanić (od 46. min. Kvesić), Čolić, Sadiković, Bogdanović, Svraka (od 86. min. Fejzić), Ramić, Bajić. Trener: Dino Đurbuzović.

Igrač utakmice: Riad Bajić (Željezničar).