Kopaonik
Radnički (S)
Dubočica 1923
Filip i Bojan istabali "Tabane"

Remi  protiv Radana na svom terenu, verujemo da još uvek "zuji" u ušima fudbalera Radničkog. Prilika da se iskupe i pojedinci demantuju sumnje u formu  i zalaganje, upravo je meč u Jagodini. Protivnik je ekipa "koja zna da igra", dakle tim sa kojim se treba nadigravati! Prvi minuti protiču uz dosta grešaka oba tima na sredini terena. Prvu priliku propustili su domaći. Stojković je kratko vratio loptu do Stefanovića, krenuo je Arsić sudario se sa Stefanovićem, lobovao ga ,ali je lopta završila preko prečke.
U toku je 15. minut nema golova.

Pola sata igre. Domaći sve konkretniji i opasniji pred golom Radničkog. U 30. minutu Kovačević je šutirao,ali je gol Radničkog spasila prečka. Minut ranije Dimitrov se našao u dobroj prilici, ali se našao u ofsajdu. Nema golova, pritisak domaćih,odbrana Radničkog grčevito se brani.

Dve prilike domaćih,Petkovića i Stoićeva i loša akcija M.Mančića koji je mogao da sa 10 metara šutira, ali je uposlio Dimitrova,ispred koga je reagovao golman domaćih, karakterisali su finiš prvog dela. Domaći opasniji,ali i neefikasni.

Samo sedam minuta u nastavku bilo je dovoljno da se Piroćanci probude. Tačnije, trgao se iz sna, Filip Djordjević. Bojan Stamenković ga je odlicno uposlio,a naslednik fudbalskog majstora,opravdao je cilj .Opalio je sa preko 25 .metara i lopta je završila u desnom gornjem uglu. 53.minut Goool Filip Djordjević 1:0. Kratko je trajala radost gostiju, po principu "ko će  kome", Boban Vasov je posle kornera glavom ubacio loptu u mrežu. 57.minut. Goool Boban Vasov 1:1

Čist gol poništen je Radničkom 10 minuta pre kraja. Stamenković je šutirao u 82. minutu, golman je ispustio loptu, Dimitrov je pretekao Vasova i ubacio loptu u gol! Gol ko vrata! Pomoćni sudija rešava utakmicu, podiže zastavicu! Pravdu donosi Bojan Stamenkvić u 85. minutu glavom trese mrežu za 1:2.

Do kraja utakmice domaći su dugačkim loptama i neorganizovanim napadima pokušavali da ugroze gol sigurnog Stefanovića.Piroćanci su ovakve akcije koristili da organizuju brze kontra napade i tako dominirali do kraja utakmice.Čak su Beli iz takvih akcija mogli da postignu i treći gol. Poslednjih pola sata ovog meča je i najbolji period Radničkog u ovom prvenstvu.

Jagodina: Tabane – Radnički Pirot  1:2 (0:0)

Radnički: Stefanović7,  Stojković8, Nikolić8, Ivanov8, B.Mančić7. Spasić8, Ristov7 (Gajic-), Djordjević8 (Petrov-), Todorović7 (Stamenkovic8) , M.Mančić 8, Dimitrov8. Igrač utakmice Filip Djordjević  FK Radnički.

Fudbal Fudbal Srpska liga Istok Tabane 1970 Radnički (P)