Sloga
Sinđelić

Derbi pripao trsteničanima

01.11.2014 Dragan Ivanović

Pred oko 300 gledalaca na stadionu kraj Morave u derbiju kola Srpske lige Istok, fudbaleri Trstenika PPT pobedili su Radnički iz Pirota sa 2:1 i izjednačili se po broju bodova sa vodećim Timokom na tabeli, dok ih Radnički i dalje prati sa bodom manje. U ovaj susret trsteničani su ušli bez trojice standardnih prvotimaca bez kapitena Milića, Krnjinca i Simovića.Utakmicu je sudio Miloš Milanović iz Ćuprije. Domaćini su od početka susreta diktirali tempo ali su i gosti imali šansi za pogodak, Mančić je u 12 minutu šutirao na gol trsteničana ali je domaći igrač Savić izblokirao taj šut. U 22 minutu Trstenik PPT je pogodkom Karovića došao u vođstvo od 1:0. Gosti su se prenuli igrali ofanzivbije i u 27 minutu posle guranja Savića i Dimitrova u šesnaestercu trsteničana, sudija Milanović je pokazao na belu tačku. Uspešan realizator bio je Dimitrov i tako izjednačio rezultat na 1:1. Odlično je igrao Nenad Vasić, najpre je propustio šansu da postigne pogodak u 57 minutu da bi u 58 realizovao i svom timu obezbedio pobedu u ovom derbiju kola. U narednom 13 kolu Srpske lige Istok trsteničani gostuju ekipi Timočanina a Radnički na svom terenu dočekuje ekipu Bora.

Fudbal Fudbal Srpska liga Istok Trstenik PPT Radnički (P)