Radnički (B)
Vulturul
PFL Pančevo: Budućnost (BB) - Crvena Zvezda (Pavliš) 1:1
13.11.2008 Nenad Maksimović

Po sunčanom, ali izuzetno vetrovitom vremenu, odigran je derbi začelja, kojem su obe ekipe osvojile po bod.Gosti, zadovoljniji, domacin ima za cim da zali. Prvo poluvreme je počelo odlično za goste.Posle jednog centaršuta, najviši u 16-ercu domaćih bio je Gvozdenov, koji lepim udarcem glavom sa oko 10-ak metara lobuje golmana domaćih. Potom su gosti iskoristili zbunjenost domaćih i jos jednom zatresli mrežu, ali je gol ponisten zbog opravdano dosuđenog ofsajda. Kako je igra odmicala, domaći su se konsolidovali i posle par lepih šuteva Kojića i Kovačevica, koji završavaju tik iznad prečke, dolaze do izjednačenja, posle centaršuta Miodraga, loptu na grudi prima Kojić, izbija sam ispred golmana i smešta je u mrežu. Do kraja prvog poluvremena, domaći su napadali, ali nisu imali sreće da postignu gol.
Drugo poluvreme, donosi jednu nervoznu i nepovezanu igru na obe strane.Gosti se povukli i čuvali bod, a domaći nikako nisu uspeli da probiju bedem gostiju, tako da je na kraju ostalo 1:1, što je kada se sve sabere i realan rezultat. Sledeće kolo Brestovčane čeka teško gostovanje u Karlovcu.

Gledalaca:
100, Strelci: Gvozdenov (Crvena Zvezda) 9min., Kojić (Budućnost) 35min. Žuti kartoni: Kosanović, Vlajic, Šalapura (Crvena Zvezda), Jovanović, Kovačević A.(Budućcnost BB) Sudija: glavni Dubak Marko, pomoćni Barajić i Eror.