Sloga (P)
Spartak 1911
PFL Pančevo: Proleter (BK) - Budućnost (BB) 5:0
18.11.2008 Nenad Maksimović

Najgore poluvreme Brestovčana u poslednjih par godina. Već posle 35. minuta bilo je 5:0. Nakon pravog uragana,  gosti su uspeli da se konsoliduju, ali kasno i jalovo, bez koncetracije u završnici da se bar ublaži poraz i postigne počasni pogodak.
Domaćini nadmoćniji u veznom redu, gde su radili šta su hteli, gosti statični i anemčini, reklo bi se bez volje i zelje. Već u 7.minutu korner i gol glavom. U sledećem napadu golman gostiju kratko dodaje loptu do spoljnog igrača, uzima je domaći napadač koji lepim lobom matira izletelog golmana. Treći gol iz klasičnog ofsajda, nakon duge lopte duboko u ofsajdu je bio domaći napadač, sudija ne signalizira ništa, a ovaj lagano daje gol izašavši jedan na jedan sa gostujućim golmanom. U 25. minutu šut sa 20-ak metara, lopta ide po zemlji i pred golom udara u džombu na terenu, preskače golmana gostiju koji je već bio na zemlji. U 35.minutu penal za domaće (opravdano dosudjen), za 5:0! Nekako se privelo kraju prvo poluvreme.
Drugo poluvreme je prošlo u mnogo boljoj igri gostiju, što zbog opuštanja domaćih, što zbog napravljenih izmena i svesnosti igrača gostiju o "petardi". Stvoreno je dosta prilika, ali lopta nije htela u gol.Tako da je konačan rezultat onaj iz prvog poluvremena.

Proleter: Bogićević, Jovanović, Teofilović I. (Klarić), MIlojković, Živković, Teofilović M. (Nikolić), Vidović, Bogdanović, Jajić, Nikolić, Mitrović (Marković).
Budućnost: Zlojutro, Kovačević A. (Popović), Maksimović, Marinković N., Jovanović, Janačković (Sandru), Miodrag, Lučić (Stojanovski), Milanović, Tomić, Kojić.