Čukarički
Napredak
Radnički (N)
Dostojan otpor lideru

Omladinci Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju beogradskoj Crvenoj zvezdi u 19. kolu Omladinske lige Srbije, rezultatom 1:2 (0:0). „Đavolčići“ su pružili i više nego solidan otpor aktuelnom lideru, ali to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz na pomoćnom terenu stadiona „Rajko Mitić“.

U prvom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika za gol, osim dva pokušaja Šikanića, da bi u 52. minutu crveno-beli došli do prednosti nakon brzog kontranapada koji je završio Savić snažnim i preciznim udarcem.

Samo par minuta kasnije Beograđani su udvostručili vođstvo. Posle kornera i gužve u šesnaestercu Radničkog, najspretniji je bio talentovani štoper Crvene zvezde Eraković, koji je uspeo da ubaci loptu u mrežu.

I pored zaostatka od dva gola, Kragujevčani se nisu predavali, zbog čega su nagrađeni pogotkom, doduše, počasnim. Nakon igranja rukom Jokića, sudija Stojiljković je pokazao na belu tačku, a precizan sa jedanaest metara bio je kapiten Božović.

CRVENA ZVEZDA  – RADNIČKI 1923  2:1 (0:0)

Pomoćni teren stadiona „Rajko Mitić“
Sudija: Igor Stojiljković
Strelci: Savić u 52. i Eraković u 57. minutu za Crvenu zvezdu, a Božović u 76. minutu iz jedanaesterca za Radnički 1923.

CRVENA ZVEZDA: Gordić, Janković, Daničić, I. Ilić (Bogdanović), Eraković, Jokić, Santrač, Gavrić, Bosić (Kostić), Savić, Šikanjić.

RADNIČKI 1923: Ristović, Šurlan, Marković (Andrejević), Danilović, Božović, Pavlović (Rejman), Milikić, Matović (Tatović), Đurović, Ilić (Cvetković), Petrović.

Posle devetnaest odigranih kola omladinci Radničkog 1923 zauzimaju trinaestu poziciju sa 15 osvojenih bodova.

Naredni rival popularnim „Đavolčićima“ biće beogradski Brodarac.

KATASTROFA „APOLONACA“

Težak poraz pretrpeli su fudbaleri Apolona 4 na gostovanju vodećoj Crvenoj zvezdi u 19. kolu Kadetske lige Srbije. Crveno-beli su slavili sa 6:1 (1:1), i pored toga što su Kragujevčani prvi poveli pogotkom Dimitrijevića.

Blistao je trostruki strelac Kupusović, koji je mrežu „Apolonaca“ pogađao u 52, 57. i 89. minutu, a pored njega među strelce su se upisali i Velikić, Burmaz i Savić.

Sa 28 osvojenih bodova fudbaleri Apolona 4 trenutno zauzimaju osmu poziciju na tabeli, a u narednom kolu ugostiće ekipu Brodarca.

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Crvena zvezda Radnički 1923