BSK Batajnica
Stepojevac Vaga
OFK Beograd nakon preokreta upisao nova tri boda
29.03.2018 OFK Beograd

Igrači OFK Beograda su se na utakmici protiv Kolubare dobrano poigrali sa živcima svojih navijača, ali na kraju, zasluženo, slavili sa ubedljivih 5:3! Lazarevčani su do 67. minuta imali prednost od čak 3:1! Strelci za Plavo-bele i novu pobedu u prvenstvu bili su Krstić u dva navrata, mlađani Đurić, Radunović i Trajković.

Na utakmici nikom od prisutnih nije moglo da bude dosadno. Viđeno je čak osam pogodaka, žuti i crveni karton, te sijaset šansi, mahom pred golom gostiju i na kraju rezultatski preokret. Navijači OFK Beograda su se nervirali zbog propuštenih šansi u prvom periodu igre, a Kolubara je otišla sa minimalnim vođstvom na odmor nakon što je Čadikovski iskoristio jedanaesterac koji je skrivio Ignjatović.

U nastavku su "plavo-beli" ušli angažovanije pa su nakon jedanaesterca došli do izjednačenja. Ipak, zeleno-crni za samo dva minuta tresu mrežu domaćina u dva navrata i dolaze do vođstva od 3-1!

Činilo se tada, 23 minuta pre kraja regularnog dela meča, da će "plavo-beli", nakon Dorćola, doživeti neuspeh i na ovoj utakmici. Ipak, domaći tim dolazi do potpunog preokreta i do kraja utakmice postiže čak četiri gola, a uspeva da odbrani svoj gol i tako beleži trinaestu pobedu u prvenstvu.

Ovakav preokret je odlika kvalitetnih ekipa i navijači i dalje veruju da ovaj tim može da nadoknadi bodovni zaostatak za vodećim Žarkovom i vrati klub u viši rang takmičenja.

U narednom meču fudbaleri OFK Beograda gostuju Grafičaru koji svoje utakmice kao domaćin igra na pomoćnom stadionu Crvene zvezde. Utakmica je zakazana za nedelju u 11 sati.