Zlatibor
Dunav

Dunav zaustavio Valjevce

13.11.2017 sport014.rs

Nisu uspeli košarkaši Metalca da ostvare četvrtu uzastopnu pobedu. Trijumfalni niz izabranika Mihaila Počeka prekinula je ekipa Dunava, a glavni razlog poraza bio je slab skok Valjevaca, koji su protivniku dozvolili čak 19 ofanzivnih skokova. Ukupno je Metalac imao 14 skokova manje.

Domaćin je u prvih 20 minuta prikazao priličnu nemoć u napadu, ali je "preživeo" upravo zahvaljujući ofanzivnom skoku, pa je utisak da su Valjevci mogli da imaju u veći plus na velikoj pauzi.

Predvođeni raspoloženim Nikolićem, kome su podršku pružili Zorčić i Mitrović, košarkaši Dunava prave veliki preokret u trećoj četvrtini, Imaju u završnici perioda i +8, a na kraju šest poena viška.

Uz veliku energiju kapitena Đukanovića Metalac se vraća u meč u poslednjoj četvrtini, poenima Mikulića dolaze Valjevci najpre do izjednačenja, a pogocima Kaplanovića sa penala i do vođstva 77:79 u 38. minutu. Uzvraća Mitrović, nakon čega gosti u penal završnici nisu bili mirne ruke, što je ekipa Dunava umela da kazni i upiše treću pobedu u prvenstvu. Oba tima sada imaju skor 3/2.

Metalac je ponovo odigrao utakmicu sa samo sedam igrača, Đukanović je bio najzapaženiji sa 27 poena, 5 skokova i 2 asistencije (indeks 34), Kaplanović je postigao 20 poena, Mikulić 17, Krstović 11, Marojević 10, Stamenić 4, dok Vasić nije uspeo da se upiše u strelce, zabeleživši 10 asistencija.

Dunav je predvodio Nikolić sa 23 poena, dok su Zorčić i Vuković postigli po 16.

U 6. kolu Metalac dočekuje ekipu Mladosti iz Zemuna.

Dunav - Metalac 88:85 (20:27, 20:20, 29:16, 19:22)