Zlatibor
PLS: Inđija - Metalac 1:0
27.04.2019 fkindjija.com

Inđija - Metalac play off, foto: Anđelko Belić Sportin

Prvi deo utakmice je otpočeo sa pritiskom domaćina ka golu Jelovca. Već u 3’ prva prilika za domaćina. Dimitrijević sa desne strane napada ubacuje loptu kod prve stative, a tamo se nesnalaze najbolje Dimitrov i Bađi. U nastavku slična priča, a potom gost stiže do dve brze kontre. Prvo je u 8’ Savić dobro upošljen iz zadnje linije, stiže do kaznenog prostora domaćina posle trka od 30 metara. Tu ga sačekuje golman Preković, te pristigli Rogač i  Anđelković i lepa prilika za gol gosta nije iskorištena. Tri minuta kasnije i nova kontra koju sada započinje Savić. On šalje loptu ka Đokiću, a ovaj usamljen na ivici kaznenog prostora u pokušaju šuta promašuje celu loptu.

Osam minuta se čakalo na novu priliku. Agilni Dimitrijević odlično upućuje loptu ka Bađiju, ali je ovaj nedovoljno koncetrisan i lopta odlazi kraj njega iako je bio sam ispred prazne mreže gosta. Dimitrov je ponovo u prvom planu u 41’. Pokušao je ova vispreni paker da šutem sa 25 metara iznenadi golmana gosta. Ipak Jelovac je bio odlično postavljen. Tri minuuta kasnije i Dimitrov ulazi u kazneni prostor. Na njega nasrće sa leđa igrač gostiju, obara ga ali je sudija ostao nem.

U drugom poluvremenu već na samom startu gol za domaćina. Bio je to 47. minut. Bjeličić je posle prijema lopte od Bađija lepo uposlio Dimitrijevića, ovaj upućuje oštar centaršut, a Bađi loptu samo skreće u mrežu, 1: 0.

U nastavku velika borba za svaki metar terena. Ulog je za dva tima bio ogroman, ali nije kasnije bilo pravih prilika za promenu rezultata. Ostalo je 1:0 i Inđija je na korak od sigurne pozicije broj tri pred skori početak baraža za popunu Super lige.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 500. Sudija: Danilo Jerinić – Beograd, pomoćnici: Ivan Krstić – Jakovo i Goran Božović – Kaluđerica. Četvrti sudija: Andrija Stojanović – Beograd. Delegat: Ratomir Babić – Beograd. Strelac: Bađi 47' - Inđija. Žuti kartoni: Bastajić 56' - Inđija, Vranjanin 14’, Đurić 53', Mlađović 82' - Metalac

Inđija: Preković (K), Veličković, Dimitrijević, Vraštanović (Vidić 66'), Bjeličić, Dimitrov (Banjac 89'), Ilić, Bastajić, Anđelković, Rogač, Bađi (Damnjanović 79'). Trener: Srđan Blagojević.
Metalac: Jelovac, Vranjanin, Gočanin, Đurić, Ješić (K), Vukadin, Krstić(Plazinić 62'), Savić (Vukmanović 78'), Mlađović, Mijailović, Koraksić (Kecap 82'). Trener: Aleksandar Stanković.