Smederevo Carina
Borac (St)
Pobedom nad Partizanom odbojkaši Niša počeli Superligu

ok nis, kragujevac, foto mpPobeda na startu; foto: M. P.

Uz 30 poena korektora Ahmeda Ikbajrija i 13 poena sa servis-linije, odbojkaši Niša pobedili su rezultatom 3:1 (25:19, 16:25, 25:16, 25:18) ekipu beogradskog Partizana koja u svojim redovima ima Nikolu Pekovića, libera reprezentacije Srbije koja je na nedavnom Evropskom prvenstvu osvojila zlatnu medalju.

Pobedom su počeli odbojkaši Niša novu sezonu u elitnom rangu, a predvodio ih je korektor Ahmed Ikbajri koji je zabeležio 30 poena, od čega 6 iz servisa i 1 blok.

Jaka ekipa Partizana, koju vodi trofejni odbojkaš i donedavni tim-menadžer reprezentacije Bojan Janić, "pala" je na svom terenu, a Nišlije su na najbolji način počele sezonu u kojoj, prema imenima i igri, mogu da zaprete vrhu.

Nišlije su bolje počele, pa blokovima Lopara stigle do 4:1, ali je servisima Marinovića Partizan izjednačio (4:4). Bilo je to kratkotrajnog daha pošto su gosti sa juga Srbije ponovo poveli i do kraja seta nisu ispustili prednost. Ikbari je bio siguran u napadu, Lopar na bloku, a služili su i servisi niške igrače. Nišlije su iskoristile tek treću set-loptu, pa su dobile ovu deonicu sa 25:19.

ok nisSledeći protivnik je Ribnica; foto: JV / Vanja Keser

Drugi set je počeo izjednačeno, ali su bile vidnije greške u redovima Niša. Gosti su potom jurili rezultat, a Partizan se osetnije odvojio na 17:13. Nije mnogo pomogao tajm-aut Dragana Svetozarevića, trenera Niša, pošto su crno-beli serijom 3:0 naterali stratega gostiju da ponovo zatraži odmor (20:14 za Partizan). Bilo je jasno da će drugi set pripasti domaćinu, a pomogle su i greške u redovima Nišlija (25:16).

"Probudlili" su se niški igrači u trećem setu, a poenima Ikbarija, Jeliča i Keite, kao i asom Stojkovića, poveli su sa 9:6 što je nateralo trenera domaćih da zatraži tajm-aut. To nije pomoglo domaćima, pa su Ikbari i Keita nastavili da upisuju poene za vođstvo Niša od 16:9. Greške u polju crno-belih i sigurna igra Niša rezultirali su da Niš polako, ali sigurno povede u setovima 2:1 (25:16 u trećem).

Sigurno su Nišlije počele i četvrti set (3:0), ali je tajm-aut domaćih razmrdao Partizan i bilo je izjednačeno (3:3). Vodila se izjednačena borba do 8:7 za crno-bele jer na servis Dušana Lopara ekipa Niša je napravila seriju 7:0 za vođstvo od 14:8. Ta razlika je pomogla gostima da uđu sigurno u završnicu, a na kraju da Milan Stojković poenom završi i ovaj set i meč (25:18).

U narednom kolu Niš dočekuje Ribnicu iz Kraljeva, ekipu sa kojom se prošle sezone borio u prvoligaškom društvu.

PARTIZAN - NIŠ 1:3 (19:25, 25:16, 16:25, 18:25)