Temnić 1924
BoŔnjane
Levač
Kopaoniku sva tri boda u derbiju sa Moravom 1918

U derbiju 6. kola Zone "Zapad" ekipa Kopaonika je bila domaćin ekipiĀ Morave 1918 izĀ Ä†uprije koju je savladala rezultatom 2:1. Već u 16. minutuĀ  mogli suĀ gosti da povedu, ali na veomaĀ  dobroĀ dodavanjeĀ Dželatovića Mitaković je Å”utirao poredĀ gola. U 23.Ā  minutu KneževićĀ Å”utira glavom ali pogađa spoljni deo mreže. Morao je sudija Manojlović da, da žuti karton igračuĀ  gostijuĀ kada je laktom u lice udaren Ignjatović, kome je rasečena usna pa jeĀ moraoĀ da izađe vanĀ igreĀ da mu se ukaže pomoć. Domaćin je poveo uĀ 27. minutu kada jeĀ odličniĀ Bučić centrirao sa leve strane, u Å”esnestercu se najbolje snalazi Vidojević koji loptu glavom Å”aljeĀ iza leđa golmana gostiju za 1:0. U 29. minutu se desila sporna situacija, kada je glavni arbiter svirao veoma diskutabilan penal za goste.

Ā

Loptu je prihvatio Dželatović, aĀ Å½ivanović ga obara van kaznenog prostora, dok je sudijaĀ  Manojlović to drugačije video i pokazao na belu tačku. Po miÅ”ljenjuĀ  domaćih igrača čini se da je Dželatović prevario glavnog sudiju i doneo poklon penal svom timu. Siguran realizator i izvođačĀ  najstrože kazne bio je Mitaković. U prvom poluveremenu vredno pažnje je bio Å”ut Čukuranović u 39. Minutu,Ā  aliĀ njegovĀ udaracĀ glavom zavrÅ”ava u rukama golmana Dinića.

U drugomĀ  poluvremenu tačnije u 52. Minutu, slobodan udarac za domaću ekipu izveo je Živanović, posle čijeg Å”uta se lopta od stative odbila uĀ gol, pa je Dinić bio primoran da poĀ Ā drugi put vadiĀ  loptu izĀ svoje mreže. Od 67. minuta domaćin je igrao sa igračem manje potÅ”o jeĀ  Planiničić zbog povlačenja Dželatovića morao ranije u svlačionicu. I gosti suĀ zavrÅ”iliĀ mečĀ saĀ  igračemĀ manje, jerĀ je ĆosićĀ zbog drugog žutog (crveni) kartona zavrÅ”ioĀ utakmicu. Do kraja meča nije viÅ”e bilo povoljnih prilika ni sa jedne strane za promenu rezultata.

Brus - Gradski Stadion, Sudija: MiloÅ” Manojlović (Jagodina). Strelci: Vidojević 27. i Živanović u 52. minutuĀ za Kopaonik i Mitaković u 29. Minutu za Moravu 1918.

KOPAONIK: Maksimović, Planiničić, Bučić, Knežević, Vidojević (od 71. minuta Vilimonović), Čukuranović, Nikolić, Đorđević (od 71. Minuta Burgić), VukojevićĀ (od 89. Minuta Vukajlović), Ignjatović (od 90. minuta Popović), Živanović.

MORAVA 1918: Dinić, Ćosić, Marinković, Kopričanjec, Ristić, Mikić, Petrović (odĀ  60. minuta Milojević), Đurić, Todorović, Mitaković, Dželatović.