46'
Žuti karton
23'
Zvezda se gostila u "Zmajevom gnezdu"

Samo jedan bod osvojen u nastavku prvenstva odveo je Voždovac ispod crte koja vodi ekipe u play-off, a danas im je stigla u goste Zvezda napumpana samopouzdanjem posle pobede nad večitim rivalom pre četiri dana. Počeli su gosti jako, na isteku 2. minuta igre Pavkov ih je mogao dovesti u vođstvo, njegov udarac glavom sa desetak metara sjajnom intervencijom je odbranio Krunić.

Pokušao je Pavkov da ugrozi gol domaćih i u 13. minutu, njegov traljav šut sa 7-8 metara lako je ukrotio domaći golman. U 18. minutu se istakao i Borjan na suprotnoj strani, odbranivši udarac Pantovića sa 18 metara. Zvezda nastavlja sa atacima, a Milović u 26. minutu, posle centaršuta Kataija, umalo nije postigao auto-gol. Spasla ga je prečka, tako da je rezultat ostao 0:0. Zvezda do pogotka napokon stiže u 34. minutu, Ivanić je uputio šut sa desetak metara, ona je usput zakačila Mijailovića i završila u mreži iza nemoćnog Krunića. Svoju nadmoć gosti su mogli da krunišu drugim golom u 40. minutu, ali Ivanić nije bio najprisebniji u šesnaestercu, posle dodavanja Pićinija, pa je skor na kraju prvog poluvremena bio 1:0 za Crvenu Zvezdu.

Veći posed u nastavku imaju ˝Zmajevi˝, pas igrom lagano osvajaju teren, ali su se svi njihovi napadi razbijali o gostujući odbrambeni blok na nekih 20-25 metara od gola Borjana. Katai im je sve iluzije o preokretu razbio golčinom iz slobodnjaka sa 22 metra u 59. minutu, dupliravši prednost. Posle duplog pasa Zvezdinih blizanaca, Kataija i Ivanića, Omoijuanfo se poklonio sa 4 metra i glavom smestio loptu za treći gol Zvezde u 66. minutu. Već tada je sve bilo gotovo što se rezultata tiče, pitanje koje se postavljalo je, da li ćemo do kraja videti još pogodaka.
Igra je poslednjih 20 minuta izgubila na tempu, Voždovac nije uspeo nijednom da makar pripreti Borjanu, pa je Zvezda utakmicu rutinski privela kraju. Sa nova 3 boda crveno-beli su nastavili poteru za vodećim Partizanom, a prvenstvo se nastavlja već za vikend kada Voždovac ide na noge Mladosti u Lučane, dok Zvezda na ˝Rajku˝ dočekuje poslednjeplasirani Novi Pazar.

VOŽDOVAC - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 2500. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Beljin Goran i Piper Pavle. STRELCI: Ivanić 34, Katai 59. i Omoijuanfo 66.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Keita, Ivezić i Mijailović (Voždovac), Eraković (C.Zvezda).
VOŽDOVAC: Krunić, Milović, Mijailović (Novaković), Pantović, Ajdinović (Damjanović), Stoisavljević (Mašović), Purtić, Keita (Đurišić), Ćirković (Milosavljević), Ivezić, Hajdin.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Ivanić (Stanković), Pankov, Pavkov, Katai (Motika), Dragović, Pićini (Gajić), Eraković, Sanogo (Krstičić), Srnić, Omoijuanfo (Ben).

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Voždovac Crvena zvezda