Vojvodina 1928
VFL "Istok": Jedinstvo (V) - Mladost 4:0
05.11.2022 B. Josimov

Arhivski snimak - foto: facebook.com/jedinstvovlajkovac

Igra Vlajkovčana bila je daleko ubedljivija od rezultata. Izabranici trenera Ace Kakovana četiri puta su zatresli mrežu „fenjeraša“ iz Omoljice, ali da su postigli još toliko golova ne bi bilo nezasluženo. Lavovski deo posla do šestog ligaškog trijumfa domaći su obavili u prvih 45 minuta kada su stekli tri gola prednosti. Jedinstvo je do vođstva došlo u 28. minutu, posle kornera Mladosti usledio odlično organizovan kontranapad, Milićević je sa golom spojio Stanisavljeva, golgeter Vlajkovčana ne greši iz stopostotne šanse, 1:0.

Pet minuta kasnije dosuđen je slobodan udara na ivici kaznenog prostora Omoljičana, Milićević je postigao evrogol poslavši loptu efektno u gornji ugao, 2:0.

U 37. minutu dosuđen je slobodan udarac sa 40 metara, iskusni Živanov izveo je pravu bravuru, golman Beljinac očekivao je centaršut, ali lopta je nošena snažnim felšom završila u maloj mreži, 3:0.

Vlajkovčani u drugom poluvremenu nisu popuštali u tempu, povećavali su prednost u posedu lopte i kao plod inicijative došao je četvrti pogodak. Posle prodora vihornog Vranića u  šesnaestercu Mladosti sjajno se snašao Stanisavljev i svoju odličnu partiju krunisao drugim pogotkom, 4:0.

JEDINSTVO (V) – MLADOST (O) 4:0 (3:0)

Stadion Jedinstva u Vlajkovcu, gledalaca 100, sudija: Strahinja Radulović (Elemir) 7, strelci: Stanisavljev u 28. i 61,  Milićević u 34, Živanov u 37. minutu, žuti kartoni: Živanov, Stankov (Jedinstvo), Nešić, Marković (Mladost). Igrač utakmice: Stanisavljev.

JEDINSTVO: Donović 7, Barić 7, Milićević 7,5, Vranić 7,5, M. Nikolić 7,5, Jevtić 7 (od 62. V. Jovanović 7), Ćirka 7, Živanov 7,5 (od 68. Dunat 7), Stankov 7 (od 75. U. Nikolić 7), Stanisavljev 8 (od 62. Petrović 7), Tešić 7 (od 75. Mandić 7).

MLADOST: Beljinac 5, Mićić 6, Nikolajev 6, Maksimović 6,5 (od 77. Ramović), Vukajlović 6, Celin 6,5, Marković 6, Kovačević 6 (od 46. Jovanov 6), Nešić  6 (od 59. Sakić 6), Alavanja 6 (od 46. Lukić 6), Janjović 6  (od 77. Živanović 6).