SFS Borac
MeŔevo
Timočanin
Gol Mihajla Jelića doneo zaječarcima velika tri boda

Lep dan u Zaječaru izmamio je oko 300 ljubitelja fudbala da izađu na obližnju Kraljevicu i isprate prvu ovogodiÅ”nju utakmicu u Srpskoj ligi ā€žIstokā€œ. Zaječarci, kojima će u ovoj polusezoni svaki bod biti zlata vredan, su ugostili uvek neugodnu ekipu Jedinstvo iz Paraćina a treneri oba tima su na teren izveli najjače sastave.

Ā

Timok 1919 je prvih pola sata igre imao blagu inicijativu a pred kraj prvog dela meča paraćinci su uspostavili ravnotežu. Prvu udarac u okvir gola uputio je u 14 minutu Dejan MaÅ”ić, jedan od najstarijih i najiskusnijih igrača u redovima zaječaraca, ali je golman gostiju bio siguran. U 22. minutu dupli pas između Mihajla Jelića i UroÅ”a Nikolića i udarac centarfora Timoka 1919 pod samu prečku golman MiloÅ” Ćuruvija je fenomenalno odbranio. U 30. minutu gosti su zatresli mrežu preko Nikole Todorovića, koga je odlično uposlio Luka Stojadinović, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

Na samom startu drugog poluvremena usledila je velika radost ljubitelja fudbala pod Kraljevicom. OvogodiÅ”nje pojačanje Timoka 1919, iz zrenjaninskog Radničkog, Mihajlo Jelić je na dubinsku loptu MiloÅ”a Slavkovića odlično reagovao i zatresao mrežu gostiju iz Paraćina za vođstvo od 1:0. Do kraja utakmice igrači Jedinstva su konstantno napadali a zaječarci iz kontri pokuÅ”avali da povećaju strečenu prednost. Najbliži golu paraćinci su bili u 82. minutu kada je Å”ut rezerviste Nikole Stankovića golman Aleksandar Jovanović krajnjim naporom izbacio u korner. Treba naglasiti da je Å”toperski tandem (Marko Đorđević ā€“ Lazar Petrović) danas bio na vrhunskom nivou. Nakon isteka 90. minuta, kada je četrvti sudija Milan Turanović iz Kladova pokazao da će se igrati joÅ” 4 minuta obe ekipe su u zaostavnom vremenu imale po jednu stopostotnu Å”ansu. Prvo je Mihajlo Jelić na asistenciju MiÅ”e Stamenkovića sa 5-6 metara promaÅ”io prazan gol a već u narednom napadu udarac kapitena Jedinstva, Milana Jovanovića zaustavio je Marko Đorđević. Na odbijenu loptu naleteo je Nikola Nastasijević ali je njegov Å”ut zavrÅ”io pored sam stative.

Velika tri boda je ā€žTimok 1919ā€œ danas osvojio na domaćem terenu Å”to daje nadu za opstanak u srpskoligaÅ”ko druÅ”tvo. Na tabeli se popeo za jedno mesto a knjaževačkom Timočaninu se približio na svega pet bodova. Narednog vikenda zaječarci gostuju Dunavu u Prahovu.

TIMOK 1919 ā€“ JEDINSTVO 1:0 (0:0)

ZAJEČAR:Ā Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 300. Glavni sudija DuÅ”an Miladinović (NiÅ”), pomoćnici Jovan Gajić (NiÅ”) i Lazar Jovanović (KruÅ”evac). Strelac Mihajlo Jelić u 50. minutu. Žuti kartoni: Luka Arsenović, Nemanja Krkić, Nikola Nastasijević, Stefan Å alja (Jedinstvo), Dejan MaÅ”ić, Aleksandar Ilić i Marko Cokić (Timok 1919)

TIMOK 1919:Ā Jovanović, Cvetković, Petrović, Slavković, Jelić, Nikolić (Ilić), Đorđević, Denić, Ristić, MaÅ”ić (Stamenković), Bogojević (Cokić)
JEDINSTVO:Ā Ä†uruvija, Tadić, Krkić, Sokolović (Stanković), Marković (Petrović), Stojadinović (Å alja), Jovanović, Todorović, Arsenović, Radovanović, Nastasijević

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Istok Timok 1919 Jedinstvo (P)