Car Konstantin
Dunav
Utamica u Meševu u senci katastrofalnog suđenja

FK Meševo - foto: Nenad Vatić

U 23. kolu Meševo je dočekalo ekipu Topličanina koja se nalazi  na  11.  mestu  sa  27  bodova. U 5. minutu usledio je šok za domaće fudbalere i  publiku  kada Radovanović u nameri da izbije loptu glavom Stanković ga veoma neoprezno udara nogom u glavu a Radovanović pada kao pokošen i bez svesti  ostaje da leži na travi pa je posle ukazane pomoći lekara odvezen sanitetom u Zdravstveni Centar Kruševac.

Glavni sudija nije čak ni dosudio prekršaj nad Radovanovićem već je Stankoviću pokazao samo žuti karton. Gosti u 12. minutu dolaze do prednosti kada  korner izvodi Kostandinović a golman Marković veoma loše interveniše i lopta završava iza njegovih leđa za 0:1, da bi u 15. minutu posle kraće raspave  Tomiću i Miljanu Kitiću sudija Ničić pokazao direktne crvene kartone. Kitiću i to nije bilo dosta pa se poneo krajnje nesportski kada je prilikom izlaska sa  terena svađao se sa domaćim navijačima. Takođe, njegov saigrač i prezimenjak Nemanja Kitić veoma oštrio startuje nad Živićem, a sudija Ničić takođe  ne pokazao javnu opomenu. U 29 minutu Ristić je imao odličnu šansu ali je šutirao pravo u golmana. Domaćin je u 32. minutu utakmice izveo odličnu  akciju kada lopta ubačena sa desne strane pogađa jednog igrača Topličanina u ruku a sudija pokazuje na belu tačku, siguran je bio Luka Marković za 1:1. Negodovala je domaća publika kada je u 42. minutu sudija Ničić prekida akciju domaće ekipe. U 43. minutu posle kornera domaćin preokreće rezltat Petar Petrović postiže gol glavom za 2:1. Do kraja poluvremena Luka Marković pogađa stativu kao i malo kasnije Petrović.

Nikolić je u 47. minutu odlično prošao a Petrović šutira preko gola. U drugom poluvremenu mirnija utakmica, pa je u 53. minutu Petar Petrović povećao prednost domaćih na 3:1. Gosti su uspeli da smanje rezultat u 56. minutu preko Nemanje Kitića posle još jedne greške golmana domaćina za 3:2. Smiljković je u dva navrata pogađao prečku najpre u 67. minutu, a zatim i u 71. minutu. I Nemanja Kitić je morao ranije u svlačionicu jer mu je posle  druge javne opomene sudija pokazao crveni karton. Do kraja utakmice gosti su imali još jednu priliku kada Konstadinović izvodi slobodan udarac a  Stanković loptu glavom šalje pored gola, a odmah šansa i na drugoj strani kada Luka Markovića šalje loptu preko gola.

Meševo - Topličanin 3:2 (2:1)

Meševo - Stadion u Meševu. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Ničić (Vranje) 5. Strelci: Luk.Marković u 32, P.Petrović u 45. i 53. za Meševo, Kostadinović u 12, N.Kitić u 56. za Topličanin. Žuti kartoni: Cojić (Meševo), Novaković, Stanković, M.Kitić (Topličanin). Crveni kartoni: Tomić (Meševo), M.Kitić, N.Kitić (Topličanin). Igrač utakmice: Luka Marković.

Meševo: Lu.Marković 5, Radovanović (od 5 Milošević 6,5), Cojić 7, Smiljković 7, A.Ristić 7 (Pavlović 6), Živić 7, P.Petrović 7,5 (F.Petrović -), Majdevac 7, Tomić-, Lk.Marković 7,5, Nikolić 6 (Debeljaković -).

Topličanin: Novaković 6,5, Lazarević 6 (Marković -), M.Kitić -, Stamenković 6,5, Kostadinović 6,5, Stanković 5, Kaličanin 7 (Uskoković-), N.Kitić 6, Burgić 6 (Božović 5), Jovanović 6 (D.Ilić-), Paunović 6,5.