Rudar (P)
Rgotina

Stavrić srušio rudare iz Grljana

10.04.2023 temporadio.rs

Pravi fudbalski spektakl viđen je juče u Zvezdanu gde je domaća ekipa FK Kosovo posle rano primljenog gola preokrenula rezultat u svoju korist i pobedila ekipu Rudar Vrška Čuka rezultatom 3:1. Gol za goste iz Grljana postigao je Marijan Rajković već u 8. minuta ali je Nikola Stavrić golovima u 22. i 50. minutu doveo zvezdance u vođstvo.

Pred sam kraj utakmice u 89. minutu Milan Mirković je postigao svoj peti gol u Zaječarskoj okružnoj ligi za konačnih 3:1. Oko 80 ljubitelja fudbala uživala u dobroj igri obe ekipe, lepim akcijama i borbi za svaku loptu. Gosti iz Grljana su osim jednog datog gola, dva puta zapretili u prvom i jednom u drugim delu igre ali iako su bili favoriti na ovoj utakmici nisu mogli do sva tri boda. Trener FK Kosova Vladica Milošević se zahvalio gostima na fer i korektnoj igri i najavio bolje dana za ekipu iz Zvezdana.

KOSOVO – RUDAR VRŠKA ČUKA 3:1 (1:1)

ZVEZDAN: Teren u Zvezdanu. Gledalac 80. Sudija: Aleksa Zdravković (Niš). Strelci: Marijan Rajković u 8. minutu (Rudar Vrška Čuka), Nikola Stavrić u 22. i 50. minutu i Milan Mirković u 89. minutu (Kosovo). Žuti kartoni: Vinko Kostić, Dino Klinac, Darijan Stanimirović (Kosovo) i Milan Kamenović (Rudar Vrška Čuka) Crveni karton: Milan Kamenović (Rudar Vrška Čuka)

KOSOVO: Vasiljević, D. Stanimirović, Kostić (Stanimirović), D. Dujkić, S. Stanimirović, Stanojević, Đurić (I. Dujkić), Radovanović (Ilić), Stavrić (Rančić), Mirković, Klinac
RUDAR VRŠKA ČUKA: Sunarić, Petković (I Dumitrašković), Marinković, Todorović, Mihajlović, Kamenović, Nikić, Jokić, Rajković, A. Dumitrašković (N. Bogdanović), J. Bogdanović