Borac

Derbi proleća bez pobednika

09.04.2023 Stevan Davidović

Fudbaleri Jedinstva i Napredka pred početak susreta

Dugoočekivani derbi prolećnog dela prvenstva Međuopštinske lige Kikinda-Žitište između vodećeg Jedinstva iz Novog Bečeja i drugoplasiranog Napredka iz Banatske Topole završen je bez pobednika, isto kao i jesenas u Banatskoj Topoli (1:1). Početak utakmice protekao je u znaku gostiju, koji su prvu izgledniju priliku imali u 24. minutu, kada je najstariji igrač ovog susreta Zlatko Đorić (47 godina) iz neposredne blizine šutirao, a Leon Barkoci fenomenalnom intervencijom loptu poslao u korner. Ohrabreni ovom prilikom gosti su brzim kontrama opasno zapretili, da bi u 34. minutu Šandor Sekereš uputio centaršut, pronašao Dušana Golušina koji  glavom loptu šalje u mrežu domaćina za 0:1, što je bio i rezultat u poluvremenu.

Izabranici trenera Dragana Vukajlovića su nešto bolje otvorili drugi deo utakmice, ali bez prave realizacije. Gostujući fudbaleri su imali dobro organizovanu odbranu, ali kako je utakmica odmicala raznim opstrukcijama i prekidima odugovlačili igru ne bi li osvojili ceo plen. U 80. minutu jedan od boljih u domaćem timu Uroš Veselinović pogodio je prečku, da bi u poslednjem minutu susreta bolje sreće bio Nenad Vinović, koji je posle jednog dobro organizovanog napada sa ivice kaznenog prostora savladao Dušana Batančeva za konačnih 1:1.

Fudbaleri Jedinstva do boda u poslednji čas

U 14. kolu Jedinstvo igra u Novoj Crnji sa Rohamom, dok Napredak dočekuje Omladinac iz Ravnog Topolovca.

Jedinstvo - Napredak 1:1 (0:1)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 250. Sudija: Milan Runić (Žitište). Strelci: Vinović u 89. za Jedinstvo, a Golušin u 34. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Dokman i Vinović (Jedinstvo), Todorov, Sekereš, Jelača, Đorić, Selaković, Nikolić (Napredak).

Jedinstvo: Barkoci, Odžin, Mesaroški, Dokman, Vinović, Veselinović, Denis Salihović, Mihajlović, Vrebalov, Koledin ( Perić), Kovačev.

Napredak: Batančev, Vukmirović, Todorov, Dakić (Barta), Sekereš, Jelača, Đorić, Vasičin (Nikolić), Golušin (Miladinov), Selaković, Rankov.

Tekst i foto: Stevan Davidović