GFK Sloboda
Mačva
Dinamo 1945
Tekstilac "majstorima" sašio odelo

Sudar dve ekipe iz sredine tabele, odigran na stadionu kraj studenjaka, nije doneo preterano dopadljiv fudbal. Domaći od starta pokazuju više želje za pobedom i već u 8. minutu su mogli da povedu. Na nabačenu loptu od strane Lukića odreagovao je Simčević i tukao glavom sa 6 metara, golman gostiju na volšeban način brani udarac.

Sve do 25. minuta nije viđeno ništa vredno pažnje, a onda je Davidović odapeo strelu sa dvadesetak metara, lopta je prohujala tik kraj stative domaćih. Isti igrač je doveo goste u vođstvo u 32. minutu, više preciznim nego snažnim udarcem sa 18 metara. Bolju i sadržajniju igru gosti iz Odžaka mogli su krunisati još jednim golom u 3. minutu nadoknade, ali je Lazarević odbranio šut Stefana Stojanovića sa desetak metara.

Radnički igra puno ofanzivnije u nastavku dok su gosti orijentisani na odbranu svog gola i minimalnog vođstva. Mogli su ga čak i duplirati u 57. minutu samo da je Darko Stojanović bio malo precizniji u brzom kontranapadu.

Igrao se 76. minut kada je Luković u sopstvenom kaznenom prostoru odigrao loptu rukom i to je penal za Novobeograđane. Loptu je uzeo kapiten Đokić i snažnim šutem "pocepao" mrežu za 1:1. I kad se očekivao završetak meča Radnički je u drugom minutu nadoknade kažnjen za bezidejnu igru, strelac je bio Zulfić. Nešto kasnije Đurić je oboren u šesnaestercu domaćih, pa je Zulfić u 7. minutu zaustavnog vremena zapečatio sudbinu Radničkom i postavio konačnih 1:3.

Narednog vikenda Novobeograđani idu na noge Kolubari u Lazarevac, a Tekstilac, na stadionu Stanko Maletin Vava u Bačkoj Palanci, ukršta koplja sa Dubočicom.

RADNIČKI (NB) - TEKSTILAC 1:3 (0:1)

STADION: Radnički. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Matić Miroslav. POM.SUDIJE: Jovanović-Džajić Nemanja i Đurić Željko. STRELCI: Đokić 77.min (k.u.) (Radnički NB), Davidović 32 i Zulfić 90+2. i 90+7.min (k.u.) (Tekstilac). ŽUTI KARTONI: Škorić i Ćurčić (Radnički NB), Brać, Luković, Davidović, Marjanović, Popović, Sredojević i Jovanović (Tekstilac).

RADNIČKI (NB): Lazarević, V.Nedeljković (Pešukić), N.Nedeljković, Matejević, Nuredini, Kukolj (Marjanović), Pešić (Škorić), Lukić (Ćurčić), Đokić, Krapuhin (Altiparmakovski), Simčević.

TEKSTILAC: Brać, Luković (Jovanović), Marjanović, Stanković, D.Stojanović (Avram), Princ (Unadike), S.Stojanović (Đurić), Popović, Sredojević, Zulfić, Davidović (Zekić).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije Radnički (NB) Tekstilac