Radnički (SM)
Kolubara
Metalac
Novobeograđani dobili jedan bod na dar od Inđijaca

Radnički ove sezone igra toplo-hladno, što se može reći i za njihove goste iz Inđije koje ipak mnogo bolje stoje na tabeli. Uvodni minuti služe za opipavanje pulsa, prvu iole ozbiljnu priliku propuštaju gosti u 13. minutu, šut glavom Mitrovića lagano je odbranio golman Radničkog Radojičić. Inđijci su i u 18. minutu mogli do pogotka samo da je Vasilije Janjić bio prisebniji kada se našao usamljen pred golom protivnika.

Inđija je mnogo ofanzivnija, a u 32. minutu centimetri su im nedostajali da najzad povedu. Radisavljević je prošao po boku i ubacio loptu na peterac gde je Milošev ostao kratak. Bolju igru u polju gosti do poluvremena ipak nisu uspeli da krunišu pogotkom.

Gosti nastavljaju sa napadima i posle odmora, u 47. minutu dobar pas Miloševa nije iskoristio Radosavljević, bio je na 6-7 metara od golmana domaćih i šuturao pravo u njega. Prvu priliku na utakmici za domaće u 53. minutu ne realizuje Pešukić, bio je udaljen svega 3-4 metra od gola, ali mu je Velimirović ušao u šut i odbranio. Ova šansa domaćih je bila samo izolovani incident, gosti nastavljaju sa atacima. U 60. minutu polutka Inđije Subotić je loptu zahvatio volej udarcem sa 14 metara, Radojičić je bio dobro postavljen pa mu je ona završila u naručju.

Ispromašivali su se danas momci u belim dresovima, ni veteran Slaviša Stojanović u 70. minutu sa desetak metara ne pogađa cilj. Radnički je ipak u 75. minutu napustila sreća, Stojanović je na asistenciju Maričića doveo Inđiju do više nego zasluženog vođstva. Samo koji minut kasnije Odžo u svom šesnaestercu ruši Radosavljevića, to je penal i prilika za goste da povećaju prednost. Loptu je uzeo Desančić, ciljao ugao, međutim šut mu je pročitao Radojičić i odbranio.

Preostalo vreme do završetka utakmice gostujući igrači koriste da drže loptu u svom posedu i čuvaju teško stečeno vođstvo, umesto da dotuku grogiranog rivala. To im se osvetilo dva minuta pre završetka regularnog dela kada Radnički uspeva da poravna rezultat. Prvo je Lukić sa ivice kaznenog prostora uputio snažan udarac, Velimirović je odbranio i odbio loptu na noge Krapuhina koji je neodbranjivo šalje u mrežu.

Radnički je može se reći srećno uzeo bod, a narednog vikenda ide u goste Dubočici, dok Inđija dočekuje Smederevo.

RADNIČKI (NB) - INĐIJA 1:1 (0:0)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Simić Predrag. POM.SUDIJE: Jovanović-Džajić Nemanja i Nedeljković Milan. STRELCI: Krapuhin 88.min (Radnički NB), Stojanović 70.min (Inđija). ŽUTI KARTONI: Škorić, Ćurčić, Altiparmakovski i Matejević (Radnički NB), Mitrović (Inđija).

RADNIČKI (NB): Radojičić, Nedeljković, Matejević, Pešukić (Krapuhin), Altiparmakovski (Odžo), Škorić, Pešić, Krivokapić (Koca), Ćurčić (Lukić), Đorđević (Tejić), Simčević.

INĐIJA: Velimirović, Mitrović, Đoković, Maričić, Subotić (M.Janjić), Vrbić (Vuković), Stojanović, V.Janjić (Đorđević), Desančić, Radosavljević (Mijailović), Milošev (Stojanović).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije Radnički (NB) Inđija Toyo Tires