Budućnost (G)
Gradištanci izgubili kod kuće
28.08.2023 V. Jankov

Ekipa Vojvodine koja je izgubila od Staparaca - foto: FK Vojvodina

Loš dan Gradištanaca i Staparci su zasluženo odneli ceo plen. Istina, domaći su poveli golom Jankovića na asistenciju Erdejana, veću 13. minutu, ali su gosti poravnali rezultat u 19. preko Stojšića. Upisao je Ilija Erdeljan peti pogodak u tri kola iz penala u 26. minutu i sa 2:1 se otišlo na odmor.

Gosti s bolje otvarili nastavak utakmice i u 52. minutu prvo anulirali vođstvo domaćina, koji potom padaju u igri, što su gosti iskorstli i sa nova dva gola stigli do tri boda. Tako su Gradištanci na vreme dobili „šamar“ i sada se okreću gostovanju u Bajmoku, gde će pokušati da se iskupe za kiks pred svojim navijačima.

- Loš pristup utakmici mojih igrača i epilog je poznat. Na vreme je stigla opomena, jer nas u narednom kolu očekuje teško gostovanje u Bajmoku. Okrećemo se tom izazovu, veli trener Vojvodine Lazar Dabižljević.

Vojvodina - Hajduk  2:4 (2:1)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Ognjen Ždrnja (Novi Žednik). Strelci: Janković u 13. i Erdeljan u 26. (11. m)  za Vojvodinu, a Stojšić u 19, Agbaba u 52, Kovačev u 56. i Kucurski u 84 minutu za Hajduk. Žuti krtoni: Dražić i Sikimić (Vojvodina), Agbaba, Kovačev, Jančić, Bajčev (Hajduk).

Vojvodina: Šmit, Ilić, Dražić, Marković, V. Novaković (od 57. Sikimić)), Dabižljević, Korać,  Selić (od 38. Radosavljević), Janković (od 88 Kopre), Erdeljan, Kiš (od 57. Marjanov).

Hajduk: Rašeta, Stupar (od 82. Dujaković), Lazić, Agbaba, Stojšić, N. Kovačev, Vujin (od 42. Mančić), Jančić, Basarić, Kucurski, F. Kovačev.