Banat (Č)
Nakovčani lako preplivali Tisu
07.04.2024 Stevan Davidović

Kapiteni i sudije pre početka utakmice u Novom Bečeju (foto: Stevan Davidović)

U premijernoj utakmici 21. kola Područne lige Zrenjanin, drugoplasirani Polet iz Nakova je na gostovanju u Novom Bečeju opravdao visoki plasman i modernom i brzom igrom, bez većih problema pobedio domaće Jedinstvo 2:5.

Novobečejci, u nešto oslabljenom sastavu (izostali su zbog povrede Kovačev, Mesaroški i Farkaš), hrabro su se upustili u nadigravanje sa gostima iz Nakova i to im se na kraju osvetilo.

Posle neodlučne intervencije domaće odbrane, u ovom susretu izuzetno raspoloženi Danijel Kočiš je u 15. minutu počeo svoj golgeterski ples i rutinski savladao mlađanog Levente Pintera. Ma koliko da je gol šokantno delovao na domaćina, usledilo je nekoliko lepih akcija domaćeg tima, da bi u 18. minutu, posle prodora Uroša Veselinovića po desnoj strani, lopta došla do Radovana Stojanova, koji iz prve, sa nekoih 16 metara loptu šalje iza Gajinova, za izjednačenje 1:1.

Radost domaćih navijača nije dugo trajala, ponovo je na scenu stupio Kočiš, prošao poput munje po levoj strani i sa korner linije uposlio Uroša Zorića, koji ovaj poklon znalački pretvora u vođstvo 1:2. U završnici prvog dela utakmice usledila je još jedna kontra, koju najbolji pojedinac ovo susreta, Kočiš koristi za vođstvo 1:3, što je bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

U nastavku samo nekoliko minuta vodila se ravnopravna borba, kada su domaći mogli preko Stojanova da smanje prednost gostiju, ali je on tu priliku propustio. Zato na drugoj strani gosti posle brzo izvedenog prekida, trećim golom Košiša dolaze u prednost 1:4. To je itekako uticalo na domaće fudbalere, koji nisu imali snage da zaustave zahuktale goste. Usledilo je nekoliko prilika pred golom Pintera da bi Nešić iskoristio samo jednu kada je iz neposredne blizine povisio vođstvo svog tima na 1:5. U samoj završnici domaći su golom Jovana Vrebalova samo ublažili poraz na 2:5.

Jedinstvo - Polet 2:5 (1:3)

Novi Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca 250. Sudija: Dejan Mijatović (Žitište). Strelci: Stojanov u 18, Vrebalov u 90. za Jedinstvo, a Kočiš u 15, 42. i 52, Zorić u 28, i Nešić u 58. minutu za Polet. Žuti karton: Kenjalo (Polet).

Jedinstvo: Pinter, Stanković, Perić, Vijatov, Mesaroški, Lukić, Stojanov, U. Veselinović (Koledin), Salihović, Mihajlović (Vrebalov), N. Pecarski (Ilić)

Polet: Gajinov, Nadlački, Feješ, Draganov (Vukobrat), Kočiš, Babić, D. Simić (B. Simić), Fučak (Radlović), Zorić, Kenjalo (Cvijan), Nešić (Inđić).

Piše: Stevan Davidović