Ribnik
Velika Drenova
Novi poraz dubljanskog Kamenoresca 76 na svom terenu

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

Fudbaleri Kamenoresca 76 su ponovo razočarali igrom svojih 60 navijača na svom terenu u Dublju. Bilo je ovo prvenstveno 13. kolo Druge rasinske okružne lige u kome su gosti iznenadili domaće i pobedili sa 0:2.

Smušena i nekontrolisana igra dubljana, iako su igrali bez nekolicine standardnih igrača, to nije razlog za neefikasnost tokom cele utakmice. Nisu ni gosti bili kvalitetniji ali su sa dva isturena igrača u napadu često stvarali pometnju domaćoj odbrani. Golman domaćih Vladimir Petrović odbranio je tri stopostotne prilike gostiju za pogodak. U jednom delu susreta padala je i kiša što je uticalo na teren i igrače da pruže nešto više. Gosti su posle jedne razrađene akcije iznenadili domaće i u 35. minutu došli u vođstvo sa 1:0 pogodkom Vladimira Radojevića, to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku smo očekivali bolju i efikasniju igru domaćih ali to se nije desilo jer nije bilo igrača koji bi opasnije ugrozio gol gostiju, bilo je doduše dve tri prilike ali uzalud. U timu Kamenoresca 76 se zbog povrede nije pojavio ni kapiten Dragan Župac, pa je zato odbrana domaćih bila šuplja. Krajnji rezultat 0:2 za Vinogradar postigao je u 88. minutu Jovan Jovanović posle sporne akcije u šesnaestercu domaćih i greške glavnog sudije Marka Đorđevića. Golman Kamenoresca 76 Vladimir Petrović držao je loptu u padu pred svojim golom gde se nalazio i igrač gostiju koji je izbio loptu golmanu iz ruku i dodao svom saigraču koji je plasirao loptu u mrežu, posle čega je bilo rasprave sa glavnim sudijom ali je on pogodak bio već priznao.

U narednom 14. kolu Kamenorezac 76 gostuje ekipi Beli Orlovi u Tobolcu, biće to težak susret s obzirom da su Tobolčani za sada u trci za prvu poziciju, a Dubljani se bore za opstanak i imaju samo sedam bodova na 14. mestu. Gosti iz Riljca u narednom kolu ponovo gostuju ovoga puta ekipi OFK Orašje. Nalaze se na 13. mestu tabele sa 11 osvojenih bodova.