17.10.2023 Stevan Davidović

Kapiteni i sudije pre početka meča u Novom Bečeju (foto: Stevan Davidović)

Derbi drugog kola Futsal lige Vojvodine odigran je u Novom Bečeju, gde je Tisa ugostila Forum iz VrÅ”ca. Nažalost izabraniciĀ  trenera Mite Kobiljskog nisu uspeli da overe pobedu iz prvog kola, poÅ”to su naiÅ”li na izuzetno borbenu i veoma raspoloženu ekipu iz VrÅ”ca.

Ā

Početak susreta je nagovestio daĀ  su gosti doÅ”li sa velikim ambicijama. Već u 55 sekundi usledila je munjevita akcija gostiju, koju je spretni Vojin Radisavljević pretvorio u 0:1. Domaći su potom prosto opsedali gol VrŔčana, da bi posle nekoliko lepih prilika, u 13. minutu, gol postigao NebojÅ”a Đukić za 1:1. No ubrzo već u 15. minutu nova radost gostujućih igrača, strelac je ovog puta bio Milovan Stojiljković, da bi neopreznost domaće odbrane u 17. minutu kaznio Bogdan Milovac za 1:3. Do poluvremena Novobečejci su, golom AkoÅ”a MesaroÅ”a u 20. minutu, uspeli da smanje prednoast gostiju (2:3).

U nastavku smo gledali pravu opsadu gola VrŔčana, ređale su se prilike kao na filmskoj traci, ali domaći nikako nisu mogli da pogode ā€žzačaraniā€œ gol gostujućeg tima. Posle viÅ”e propuÅ”tenih prilika usledila je kazna, Stojiljković je iskoristio greÅ”ku domaće odbrane i u 35.minutu savladao do tada veoma požrtvovanog golmana Borislava Radosavljeva za 2:4. Zaigrali su potom domaći sa pet igrača u polju, Å”to je rezultiralo da su VrŔčani ubrzo golom Milovca u 37. minutu povećali svoju prednost na 2:5, Å”to je za Novobečejce nedostižno. Za utehu u 40. minutu Marko Vujović je uspeo samo da ublaži poraz na konačnih 3:5.

U trećem kolu Tisa igra sa ekipom Kraljevićevo, u Kačarevu, dok Forum dočekuje Novu Pazovu.

Tisa - Forum 3:5 (2:3)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 150. Sudije: Branko GrmuÅ”a (Petrovaradin), Đoka Simnedić (Mol), Marko Popov (Zrenjanin). Delegat: Boris Pravilović (Vrbas). Strelci: Đukić u 13, MesaroÅ” 20, Vujović 40. za Tisu, a V. Radisavljević u 1, Stojiljković u 15. i 35, Milovac u 17. i 37. minutu za Forum. Žuti kartoni: Spahić (Tisa), V. Radisavljević, Milovac, Munćan (Forum).

Tisa: ĆURČIĆ, IKRAÅ EV, MESAROÅ  ĐUKIĆ, DRAŽIĆ, Radosavljev, Vujović, Budai, MesaroÅ”ki, Stojanov, Pelengić, Spahić, Vinović, Ž. Kobiljski

Forum: ČIZMAÅ , VEZMAR, JANKOVIĆ, STOJILJKOVIĆ, V. RADISAVLJEVIĆ, Đorđević, Å evo, PeÅ”terac, Munćan, L. Radosavljević, Ivanović, Milovac, Varadjan

PiÅ”e: Stevan Davidović