Streljaštvo: Grgić osvojio peto mesto vazdušnim pištoljem u Granadi

GRANADA, 10. jul (Info centar).- Dimitrije Grgić, srpski strelac, zauzeo je peto mesto u finalu u discipni vazdušni pištolj poslednjeg, petog, dana Svetskog kupa u Granadi u Španiji sa 138,2 kruga.

Andrija Zlatić plasirao se na 14. mesto sa 578 krugova (96, 96, 97, 96, 95, 98) a Damir Mikec na 15. mesto sa 577 krugova (96, 94, 96, 97, 98, 96). Obojica su bila blizu finala koje je vredelo 579 krugova.

Pobedio je Jong Oh Jin (Koreja) sa 201,8 krugova, srebro je pripalo Andrei Amoreu (Italija) sa 198,5, dok je bronzu osvojio Tomojuki Masuda (Japan) sa 175,6 krugova.

Grgić je u finale ušao kao osmi sa 579 krugova (100, 97, 95, 95, 97, 95). Imao je 23 unutrašnja centra kao i devetoplasirani Kinez Pu, ista im je bila i poslednja serija (po 95 krugova) i finalistu je odlučila bolja peta serija u kojoj je Grgić imao krug više (97 - 96).

Posle 12. dijabole u finalu Dimitrije Grgić je izbio na treće mesto (iza Amorea 122,9 i Jina 121,9) sa 119,7 krugova. Međutim, 13. i 14. dijabolom pogodio je 9,0 i 9,5 i pao na petu pozciju sa 138,2 kruga. Obišli su ga Masuda 139 (9,3 i 9,6) i Španac Karera 138,5 (10,3 i 10,0). Presudila su 0,3 kruga!

Italijan Amore je pre finala bio prvi sa 584 kruga, Ukrajinac Omelčuk drugi sa 583 (završio kao sedmi), dok je Rus Isakov, koji je bio treći sa 583 kruga, na kraju bio šesti. Jin je bio peti sa 582 kruga, a Masuda sedmi sa 579 krugova.

U gađanju MK puškom trostav Nemanja Mirosavljev je zauzeo 13. mesto sa 1.167 krugva (klečeći 392, ležeći 396, stojeći 379) i za tri kruga mu je izmaklo finale (1.170). Na 19. mesto plasirao se Milenko Sebić sa 1.165 krugova (389, 396, 380).

Pobedio je Kinez Jie Li sa 456,5 krugova. Srebro je prialo Ukrajincu Serhiju Kulišu sa 451,8 krugovam, dok je bronzu osvojio Aleksandar Šmril (Austrija) sa 440,7 krgova.

Pre finala, vodeći Ajvazjan (Ukrajina) sa 1.180 krugova, završio je na šestom mestu. Li je sa 1.172 kruga bio peti, Kuliš sa 1.175 krugova drugi, a Šmirl sa 1.174 kruga treći pre finala, koje je vredelo 1.170 krugova.

Na četiri Svetska kupa srpski strelci su ove godine osvojili 15 trofeja- pet zlatnih, četiri srebrna i šest bronzanih.

U Granadi su se okitili sa dve medalje: srebrna vazdušnim i bronzana MK pištoljem Zorane Arunović.

U Minhenu, osvojili su tri medalje, dve zlatne i srebrnu. Zlatom su okitili Nemanja Mirosavljev MK puškom trostav i Andrija Zlatića MK pištoljem, a Zlatić je „ubio“ srebro vazdušnim pištoljem.

U Fort Beningu, bilans je bio pet medalja (2 – 2 - 1). Dva zlatna odličja su osvojili Andrea Arsović (MK puška trostav) i Andrija Zlatić (MK pištolj), jednu srebrnu Zorana Arunović (MK pištolj) i dve bronzane Zorana Arunović (vazdušni pištolj) i Jasna Šekarić (MK pištolj).

Na prvom Svetskom kupu u aprilu u Čangvonu, Srbija je osvojila pet medalja (1 – 1 - 3): zlatom se okitila Andrea Arsović MK puškom trostav, srebrom Zorana Arunović vazdušnim pištoljem, dve bronze je osvojila Ivana Maksimović (MK i vazdušna puška) i jedna bronza je pripala Nemanji Mirosavljevu (MK puška trostav).

Naredno veliko takmičenja srpskih strelaca je Univerzijada u Kazanju od 12. do 17. jula na kojoj će puškom gađati Milutin Stefanović („Čika Mata“, Kragujevac), Igor Čotra (Zvezdara) i Borislav Mazinjanin (Palilula) i pištoljem Danica Rašeta iz Zemun Centra. Trener je Ivan Manojlović. Vazdušnim pištoljem žene gađaju 12. jula.

Na Univerzijadi u Šenženu u Kini 2011. Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su srebrne medalje MK pištoljem.