SC Herzogensburg - KFK Radnički Kragujevac 0:5

Posle četiri dana bez odigrane utakmice, fudbaleri Radničkog su jedva dočekali da danas istrče na teren Sportskog Centra u Traismayeru. Protivnik je bio austrijski oberligaš SC Herzogenburg iz istoimenog grada, kome je ovaj susret poslužio kao generalna proba pred početak prvenstva sledeće subote. Trener Radničkog, Bahrija Hadžić, izveo je isti sastav kao i na prvoj utakmicu u Austriji, koju je Radnički dobio sa 3:1 protiv Ostbana. Jedina promena je bila na golu, jer je danas branio Bojan Vranić, a na klupi je sedeo Saša Mišić. Prvih 15 minuta je proteklo u ispitivanju snaga, a jedinu šansu u tom delu meča, propustio je napadač Radničkog Dejan Živković u 12.minutu. Međutim, samo pet minuta kasnije, Živković je iskoristio odlično dodavanje Ristića i doveo Radnički u vođstvo. U 20.minutu Ristić je pogodio prečku gola domaćina, ali je zato Dejan Živković bio precizan u 27.minutu posle idealnog centaršuta Bobana Nikolića sa leve strane. Radnički je dominirao do kraja prvog poluvremena, a svoju dobru igru, Dejan Živković je hattrickom krunisao u 31.minutu. Konačan rezultat prvog dela, svojim prvencem u crvenom dresu, postavio je Dragan Ristić, lepim pogotkom u 42.minutu, posle asistencije Dalibora Krezovića. U drugom poluvremenu, trener Hadžić je pružio šansu svim igračima. Napadi Radničkog nisu jenjavali, prvo je Aleksandar Marković propustio idealnu šansu, kada je njegov udarac sa deset metara, izblokiran, a zatim je i Dejan Živković pogodio stativu gola Herzogenburga. Jedini pogodak u drugom delu postigao je Miloš Rakić u 68.minutu, nakon odličnog proboja po desnom boku, danas raspoloženog Živkovića. Ekipa Radničkog polako se uigrava za narednu sezonu, konture tima se naziru, a posebno je važno da se mladi igrači, kao što su Marković, Mijanović, Božović, Milošević i Ščekić, sve više ističu svojim radom na treninzima, ali i doprinosima na utakmicama. Sledeću utakmicu FK Radnički igra već sutra, 27.jula, protiv rumunskog drugoligaša FC Internacionale Pitešti.

Strelci: 1:0 Živković - 17.min., 2 : 0 Živković - 27.min., 3:0 Živković - 31.min, 4:0 Ristić - 42.min., 5:0 Rakić – 68.min. Žuti kartoni: Krezović, Marković, Mijanović i Rakić
SC Herzogensburg: Reinchard, Reichman, Pepeunig, Schipanz, Bernar, Havliček, Mydernofer, Majdinovski, Gruber, Bredsteler, Steinwengartner. Igrali su još: Doffer, Engelhards, Ringsmuth, Tinkl
Radnički: Vranić, Božović, Maričić, Ostojić, Antonijević, Ščekić, Tajdić, Krezović, Živković, Nikolić, Ristić. U igru su ulazili Milošević, Markićević, Rakić, Marković, Petrović, Lukić, Mijanović i Slović.