Streljaštvo: Smiljanić 16. posle prvog dana na SP

LIMA, 22. septembar (Info centar).- Nemanja Smiljanić, srpski strelac, posle prvog dana Šamionata sveta u gađanju glinih golubova – trap u Limi u Peruu, zauzima 16. mesto u konkurnciji 35 takmičara sa 42 goluba (20 i 22).

U vođstvu su tri strelca sa po 47 golubova Jan Borkovec (Češka), Viktor Veretin (Rusija) i Luka Mioti (Italija).

Drugog dana, u pondeljak 23. septembra gađaće se treća i četvrta serija od po 25 golubova, a trećeg dana u utorak 24. septembra peta serija i potom finale šestorice najboljih. Sa mladim strelcem je i selektor Dejan Mihajlović.

Nemanja Smiljanić, reprezentativac Grofa iz Kališta kod Požarevca, je ove godine osvojio pojedinačnu juniorsku bronzu na Šampionatu Evrope u Sulu u Nemačkoj, što je prva evropska medalja u istoriji za srpsko streljaštvo u ovoj disciplini. Bio je i član reoprezentacije Srbije sa Vasiljevićem i Egeljom koja je osvojila takođe bronzu. Pobedio je ove sezone i na juniorskom Svetskom kupu u Sulu, kao i u Porpetu na finalnom turniru juniorskog Svetskog kupa. Bio je 19. na MI u Mersinu.

Sa 122 goluba na Svetskom kupu u Sulu ove godine, Smiljanić je izjednačio seniorski državni rekord.